2024. május 17. péntek
Ma Paszkál, Ditmár, Rezeda névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Tízmilliárd euró Budapestnek: enged az EU Orbánnak

Tízmilliárd euró Budapestnek: enged az EU Orbánnak

A Bizottság térdre esik Orbán előtt, mert így akarja megnyerni Ukrajna támogatásának. Ezért várhatóan még a héten bejelenti: mehetnek a pénzek a magyar kormánynak. Összesen 10 milliárdról van szó, ám sokan úgy érzik: ezt már ismerik. Közeleg az év vége, és az állam-, illetve kormányfők fórumán megint összecsap a kormányfő a többiekkel. Csak most éppen az ügyben, hogy a szervezet anyagilag a víz fölött akarja tartani Kijevet. De emellett az egész ukrán politika felülvizsgálatát követeli. Ha sikerül elérnie, az hatalmas geopolitikai kudarc volna az EU számára. Úgy hírlik, hogy az engedményt Macron és Scholz szorgalmazta, mivel cserében együttműködést várnak magyar kollégájuktól ma és holnap Brüsszelben. Ám nincs semmilyen garancia rá, hogy bejön a számítás. Moritz Körner német szabad demokrata képviselő szerint még az is elképzelhető, hogy Orbán jottányit sem enged, viszont a pénzt azért bezsebeli. Továbbá a csúcson nem kell görcsösen bizonyítani az egységet, látványosan el lehet szigetelni Magyarországot. Ugyanakkor diplomaták találgatnak, hogy Orbán megint csak hazardírozik-e, vagy ezúttal tényleg alapvető fenntartásai vannak az egész ukrán stratégiával szemben. Gondosan egyeztetve üzleti partnerével, Putyinnal. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Bloomberg

 

Orbán Balázs azt közölte, hogy Magyarország elállhat az ukrán segélycsomag blokkolásától, ha megkapja az összes zárolt forrást. Tehát mind a 30 milliárdot és nem csupán azt a 10 milliárdot, amelyről újabban terjednek a hírek. A miniszterelnök politikai igazgatója azt hangoztatta, hogy Ukrajna, illetve a pénzek folyósítása két külön téma. Ám a kettő összekapcsolódik, ha az EU ragaszkodik ahhoz, hogy Kijevet a közösségi költségvetésből kell segíteni.

Jelezte: a Fidesz azt szeretné, ha a négy évre javasolt 50 milliárd helyett egyetlen évre irányoznák elő a csomagot, ez esetben még a magyar fél is megfontolná, hogy befizessen a keretbe.

 

Euronews

 

A Bizottság jogállamért felelős alelnöke gyalázatosnak, botrányosnak és megtévesztőnek minősíti a von der Leyen elleni magyarországi plakáthadjáratot. Jourová szerint az akció az EU jóformán egész végrehajtó testületét sérti, így őt is. Nem arról árulkodik, amit brüsszeli unió szóhasználatban őszinte együttműködésként szoktak emlegetni.

A nemzeti konzultációról szólva úgy értékelte, hogy az tele van könnyen bizonyítható hazugságokkal. Nem igaz pl., hogy a közösség meg akarná szüntetni a rezsiköltségek állami támogatását. Mint ahogy az sem, hogy fel kívánja számolni a magyar különadót, mert arról nemzeti hatáskörbe tartozik a döntés.

Az meg színtiszta hazugság, hogy a Hamász kezébe kerülne a Palesztin Hatóságnak küldött támogatás egy része. Mint mondta, még tudná folytatni a sor, de a lényeg: a kampány megpróbálja félrevezetni a magyarokat, ám ezt élesen vissza kell utasítani.

A tudósítás megjegyzi, hogy Brüsszelben idáig senki sem ítélte el ilyen éles szavakkal Orbán legújabb kísérletét, mármint hogy aláássa a közös döntéshozatalt. A feszültség várhatóan az uniós csúcsértekezleten tetőzik.

 

Le Monde

 

A Politico tegnapra jósolta, a vezető francia lap viszont úgy tudja, hogy a Bizottság ma szabadít fel 10 milliárd eurót Magyarország számára – közvetlenül az EU tanácsülése előtt. Orbán dörzsölheti a tenyerét, miközben pl. Madarasi Anna, a Res Iudicata bírói egyesület szóvivője szerint elégtelenek az igazságszolgáltatásban végrehajtott módosítások. Véleményét alátámasztja Pardavi Márta, a Helsinki Bizottság társelnöke is.

Jó lenne, ha a Bizottság a döntéssel megvárná legalább január 8-át, mert akkor választják meg az új Bírói Tanács tagjait és akkor kiderül, hogy a testület tényleg kiszabadult-e a hatalom markából – egy olyan országban, ahol a miniszterelnök közvetlen környezete jól megszedte magát – kétes körülmények között.

Egy uniós diplomata szerint Brüsszel túl sokáig várt, ez okozza a szerencsétlen időbeli egybeesést, mármint hogy pont akkor jelentik be az alapok folyósítását, amikor összeülnek az állam- és kormányfők. Von der Leyen félt is attól, miként reagálnak a jogállam ügyében igencsak következetes EP-törvényhozók. De tudja, hogy csak akkor töltheti be újabb 4 évre tisztségét, ha minden kormány mellé áll, beleértve Budapestet is, amely éppen az őt ábrázoló plakátokkal kampányol az Unió ellen.  

 

Neue Zürcher Zeitung

 

A Bizottság térdre esik Orbán előtt, mert így akarja megnyerni Ukrajna támogatásának. Ezért várhatóan még a héten bejelenti: mehetnek a pénzek a magyar kormánynak. Összesen 10 milliárdról van szó, ám sokan úgy érzik: ezt már ismerik. Közeleg az év vége, és az állam-, illetve kormányfők fórumán megint összecsap a kormányfő a többiekkel. Csak most éppen az ügyben, hogy a szervezet anyagilag a víz fölött akarja tartani Kijevet.

De emellett az egész ukrán politika felülvizsgálatát követeli. Ha sikerül elérnie, az hatalmas geopolitikai kudarc volna az EU számára. Úgy hírlik, hogy az engedményt Macron és Scholz szorgalmazta, mivel cserében együttműködést várnak magyar kollégájuktól ma és holnap Brüsszelben. Ám nincs semmilyen garancia rá, hogy bejön a számítás.

Moritz Körner német szabad demokrata képviselő szerint még az is elképzelhető, hogy Orbán jottányit sem enged, viszont a pénzt azért bezsebeli. Továbbá a csúcson nem kell görcsösen bizonyítani az egységet, látványosan el lehet szigetelni Magyarországot. Ugyanakkor diplomaták találgatnak, hogy Orbán megint csak hazardírozik-e, vagy ezúttal tényleg alapvető fenntartásai vannak az egész ukrán stratégiával szemben. Gondosan egyeztetve üzleti partnerével, Putyinnal.

 

Daily Telegraph

 

Az EU a B terv lehetőségét vizsgálja, miután Magyarország azzal fenyegetőzik, hogy meglövi az ukránoknak szánt 50 milliárdos anyagi segítséget. Az államok magánjellegű megbeszéléseket folytatnak arról, hogy a pénzt kormányközi egyezség alapján folyósítanák, legalább egy évig. Egy brüsszeli uniós vezető úgy nyilatkozott, hogy ez kizárólag akarat kérdése.

De ily módon alighanem nem lehetne a teljes összeget küldeni a jogi bonyodalmak miatt. A terhek javát a németek, franciák és az olaszok viselnék, de mint egy illetékes kijelentette: nemigen van más választás. Az európai ügyekért felelős ukrán miniszterelnök-helyettes ugyanakkor elárulta, hogy lehetséges átmeneti megoldás, de még próbálják meggyőzni Orbánt.

A liberális strasbourgi képviselőcsoport francia elnök asszonya, Stéphane Séjourné azt közölte, hogy frakciója ellenzi akár egy fillér felszabadítását is, mivel semmi garancia nincs arra, hogy Magyarország visszatér a fenntartható demokráciához. És nem ejtheti túszul egyetlen ember az EU, Ukrajna és Moldova jövőjét.

 

Politico

 

Ha a Bizottság engedélyezi 10 milliárd euró folyósítását Magyarország számára, az az autokrata Orbán győzelmével lenne egyenlő. A nagy vesztes viszont von der Leyen volna, hiszen nem a plakátkampány alázta meg, hanem ő maga saját magát. De megnézhetné magát a francia elnök, valamint a német kancellár is. Utóbbi bennfentesek szerint az alapok felszabadítására ösztökélte Brüsszelt. Ám meg kell magyaráznia a saját polgárainak, miként lehet pénzelni a befizetéseikből egy olyan kormányt, amely gyakorlatilag Moszkvát pártolja.

Az EU arra hivatkozik, hogy a magyar fél végrehajtotta a reformokat, ezért utalni kell. Ezzel szemben Daniel Freund azt követelte, hogy az Unió végrehajtó testülete ragaszkodjon a fennálló helyzethez, mert a magyar jogállam ügyében nincs semmi lényeges változás.

Viszont az engedmény roppant kedvezőtlen jelzés volna. Hiszen Orbán megbénítja a szervezetet és szembemegy a legfőbb közös biztonsági érdekekkel. Hogy elutasítja Ukrajna támogatását, az olyan, mintha a Kreml parancsát követné.

Szijjártó a háború kezdete óta legalább ötször találkozott Lavrovval. Viszont a források felszabadítása komplikálja von der Leyen lehetséges újraválasztását is – hangsúlyozza a Bizottság két tagjának küldött levélben a német zöld EP-képviselő. Úgy értékeli, hogy a testület hagyta magát megzsarolni. Pedig a politikust meg kell fosztani minden európai pénztől, épp ezért meg kell indítani az eljárást a magyar szavazati jogok felfüggesztésére.

 

Süddeutsche Zeitung

 

A von der Leyen újjáválasztásának esélyeit végigzongorázó összeállítás rámutat, hogy a politikus feltétel nélkül kiállt Ukrajna mellett, ám ezzel magára haragította főként Orbán Viktort, aki szívesebben fényképezkedik Putyinnal, semmint Zelenszkijjel. Hogy a Bizottság elnöke zároltatott hozzávetőleg 30 milliárdot a magyar kormány számára a jogállami normák folyamatos megszegése miatt, az nem javított kettejük viszonyán. Ezen az sem segít, ha 10 milliárdot most hozzáférhetővé tesznek.

Az ellenségeskedés mára mély és személyes lett közöttük. A magyar politikus állítólag csak akkor hajlandó beleegyezését adni az Ukrajnára vonatkozó javaslatokhoz, ha von der Leyennek jövőre útilaput kötnek a talpa alá. Viszont elvesztette lengyel szövetségesét. Varsóban ismét Tusk vette kézbe a kormányrudat, aki Európa és a bizottsági elnök barátja. Ez valamennyire vigasz.

 

Washington Post

 

Garri Kaszparov úgy látja, hogy Biden egy valamivel nem számol Ukrajnában: azzal, hogy a megtámadott ország győz. Az egykori sakkfenomén, az Oroszország Akcióbizottság társalapítója szerint az elnök úgy fejezi be négyéves megbízatását, hogy negatív a mérlege. Afganisztántól az ukrán válságon át, Gázáig azt a taktikát választotta, hogy a háttérből irányítja a szabad világot.

Nyomta a milliárdokat Iránba, teljesen bizonytalan ígéretek fejében, Kijev számára viszont korlátozta a segítséget, mert azt remélte, hogy ily módon elnyeri az oroszok jóindulatát. Jól jön neki, hogy a trumpista republikánusok ellenzik a támogatást, mert őket okolhatja, amiért nem teljesíti ígéretét. Pedig felfegyverezhetné Kijevet, ha akarná. A kért fegyverek raktárakban porosodnak.  Noha azokkal véget lehetne vetni az orosz megszállásnak.

A politikai aktivista attól tart, hogy Washington emberei titokban arról tárgyalnak Moszkvával: a jelenlegi frontvonalak mentén osszák fel az országot. Az sem kizárt, hogy a szabad résznek felajánlja a NATO-tagságot, ha Zelenszkij belemegy az ukrán állam kettészakításába.

Továbbá az is belefér, hogy a Fehér Ház engedményeket kínált Kínának, ha az ráveszi Oroszországot az elképzelés elfogadására. Miközben az csak bátorítja Putyint, hogy nekimenjen Európának. Ugyanakkor a fejlemények láttán kapott ösztönzést a Hamász, hogy megtámadja Izraelt. De Hszi sem fogja visszafogni magát Tajvan ügyében.

Pedig ha elegendő hadfelszerelést küldene, abba Putyin hamar belebukna. Az pedig betenne egy csomó csirkefogónak és terroristának, Caracastól Teheránig. Sőt, még az is lehet, hogy Oroszország nem élné túl jelenlegi formájában. Az pedig halálos csapást jelentene a zsarnokság és a terrorizmus erői számára. Amerikának mindent meg kell tennie, hogy Ukrajna és Izrael győzhessen, ahelyett, hogy visszatartja őket.

 

Der Standard

 

Paul Lendvai nem tartja kizártnak, hogy bejön Putyin számítása, miután az ellenség szétzúzására törekszik, de Ukrajna szemszögéből a legnagyobb veszélyt Trump újraválasztása jelentené. Az orosz elnöknek odahaza nincs miért aggódnia, mivel teljes elnyomást alkalmaz. Egybevágó jelentések arra utalnak, hogy semmiféle jelentős ellenállástól nem kell tartania diktatúrájának meghosszabbításával szemben.

A Prigozsin-féle puccskísérlet emléke már elhalványult, Navalnij aligha éli túl a rettenetes börtönviszonyokat. Ezzel párhuzamosan Moszkva – Kína és India segítségével – ki tudja játszani a szankciókat és fokozza a haditermelést.

A 3. világ semlegessége mellett, illetve megbízható budapesti barátja segítségével minden eddiginél inkább arra teszi a tétjét, hogy kivéreztesse az ukránokat. Nem lehet elképzelni, hogy vereséget szenvedjen.

Mivel nyomulnak a jobboldali populisták, illetve Macron-féle demokratikus államférfiak narcisztikus beképzeltek, fennáll a veszély, hogy még az európai választások előtt összeomlik a Kijev mögött felsorakoztatott nemzetközi támogatás. A washingtoni, párizsi és berlini alvajárók elfelejtik, hogy a tét egyben a Nyugat biztonsága.

 

Der Standard

 

Ahogy az EU próbálja, úgy nem lehet megoldani a migrációs gondokat – írja az ENSZ Menekültügyi Szervezetének volt szóvivője, aki nemrégiben bejárta a nyugat-balkáni menekülő utat és vagy 200 érintettet kérdezett ki. Arra jutott, hogy amit az Unió csinál a határok lezárásával, az sokba kerül, viszont nem éri el célját, ugyanakkor jelentős mellékhatásokkal jár.

Az ellenőrzés mindazonáltal rendkívül erős, ám arra nem alkalmas, hogy elriassza a próbálkozókat. Márpedig nagy részük idővel átjut, nem tartóztatja fel őket az akadály. Sőt, egyre többen jönnek. Ugyanakkor az európai politika soha nem beszél arról, milyen brutalitás, korrupció uralkodik a végeken, hogy a hatóságok sorozatosan sértik meg a törvényeket, ugyanakkor tarol a szervezett bűnözés.

De hát a határőrök minden további nélkül megverhetik az illegális határátlépőket, miután a hajuk szála nem görbül meg. Meg elvehetik a pénzüket és a mobiljukat is, bár ezt aligha tehetnék meg a saját lakosságukkal. Közben pedig az embercsempészek illetékeseket kennek meg, kínozzák a szerencsétleneket, akik nem tudnak fizetni, odahaza fenyegetik azok családját. A helyszínen pedig gépfegyverekkel vívnak tűzharcot egymással, illetve a biztonsági erőkkel.

 

The Times

 

Orbán Viktor ugyan elszigetelődött európai vezetőtársai között Ukrajna kapcsán, a legutóbbi felmérés azonban azt támasztja alá, hogy biztonsági megfontolásból az uniós polgárok aggódnak Kijev tagsága miatt. Az Európai Külkapcsolati Tanács közvélemény kutatása arra jutott, hogy a kontinens lakossága erősen megosztott a kérdésben.

Az ukrán csatlakozást többen ellenzik a németeknél, franciáknál és osztrákoknál, mint ahányan egyetértenek vele. Ausztriában 52 % kifejezetten elutasítja. Franciaországban 35 % foglalt állást ellene és csupán 25 % támogatja. Németországban 2 % a különbség a két tábor között.

Nem kizárt, hogy a mai csúcstalálkozón előkerül egy B terv, akkor pedig márciusig kitolódik a felvételi tárgyalások nyitánya az ukránokkal.

 

Guardian

 

Ha Ukrajnát felveszik az EU-ba, az erősíti a kontinens biztonságát, nem pedig gyengíti. Ezt fejti ki vendégkommentárjában az Európai Külkapcsolati Tanács varsói képviseletének vezetője, illetve a szervezet egyik magas rangú elemzője. Piotr Buras és Engjellushe Morina rámutat, hogy a bővítés az egyetlen eszköz Oroszország és Kína ellensúlyozására, csak éppen inog a nyugati elszántság Kijev ügyében.

A Nyugat-Balkán forrong, és nem sokat ígér a kontinens számára a jövő évi amerikai elnökválasztás. Ezért a mostani uniós csúcs évekre kiható döntést hozhat. Erős jelzést kell küldeni Putyinnak, hogy túl korán iszik a medve bőrére, nem tudja megfordítani a háború menetét.

Ugyanakkor az európai politikusoknak még meg kell győzniük saját polgáraikat az ukrán csatlakozás szükségességéről. Sokan egyszerűen nem fogják fel a helyzet súlyosságát, még a döntéshozók közül sem. Pedig rá kellene döbbenniük, hogy az egység nem öncél, és hogy túl kell lépni Orbán obstrukcióján – akár úgy, hogy a pénzalaphoz csak az arra hajlandó államok csatlakoznak. De az embereknek fel kell ismerniük, hogy a biztonság és a stabilitás forog kockán. Nem lehet őket prédikálással megnyerni, az úton végig kell menni.

 

Der Standard

 

Magyarország jóváhagyta a vitatott szuverenitási törvényt, az Orbán-kormány sajátos módon értelmezi az állami szuverenitást, a jogszabály további akadályokat támaszt az ellenzék számára. Bár a miniszterelnök már többször nekifutott, mindannyiszor lepattant az Európai Bíróság határozata nyomán, ám a jelek szerint most megint a nagykalapácsot veti be a bírálók, az ellenzékiek és a civilek ellen.

Nagyon úgy néz ki, hogy a szuverenitást leginkább magára és hivatalos lépéseire vonatkoztatja, nehogy már azt korlátozzák demokratikus játékszabályok, vagy nemzetközi kötelezettségek. A jogszabály jelentős része ködösen fogalmaz és elsősorban a megfélemlítést szolgálja. Új hatóság létesül, a feladata az lesz, hogy kivizsgálja, kapnak-e a pártok, NGO-k, egyesületek és a szerkesztőségek külföldi támogatást, mert az korlátozza a nemzeti szuverenitást, értsd: Orbán teljhatalmát.

 

Die Zeit

 

Lengyelország azt bizonyítja, hogy a szélsőjobbos pártokat is meg lehet verni, Tusk fontos frontot pacifikált az EU részére, ám hiba volna azt hinni, hogy könnyen kezelhető partner lesz Brüsszel szemszögéből – fejti ki Ulrich Ladurner, az újság külpolitikai szemleírója. Az Unión belül a magyar és a lengyel kormány távolodott el a legmesszebbre a közösségtől. Aláásták a jogállamot, és így megsértették az alapértékeket.

A nagyobb kihívást azonban Varsó jelentette. Már csak azért is, mert sokkal inkább ideologikus alapon lépett fel, mint a Fidesz. Orbán ugyan populista, de ha észrevette, hogy közvetlenül a fal előtt áll, visszakozott.

Tusknak ott lihet a nyakán a PiS, amely a gyengeség jeleként értékel bármiféle engedményt Brüsszellel szemben. Győzelme azonban ezzel együtt nagy hír az Unió számára, hiszen az óriási nyomás alatt áll. Ukrajna, az orosz imperializmus, a migráció, a klímaváltozás és Trump fenyegető újraválasztása miatt.

Ráadásul a lengyel koalíció sikere megtöri az általános irányzatot. Mert minél szélsőjobbosak a kormányok, annál gyengébb lesz az EU. Pont ilyen megközelítésből Tusk eredménye jelentős üzenet az EP-választás előtt.

2023. december 13.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A gyűlölet el van vetve

Amikor az oroszbarát, baloldali populista Fico az ősszel összeállt egy kicsiny, szélsőjobbos párttal, a döbbenet épp >

Tovább

A tét

Ami gyanús, az nem gyanús. – Ami nem gyanús, az a gyanús – mondta Pelikán József >

Tovább

Orbánék nem szavazzák meg a Srebrenica-határozatot

A srebrenicai Emlékközpont igazgatója igen zavarónak minősítette, hogy Magyarország ellenzi a készülő ENSZ-határozatot, amely a 29 >

Tovább

Orosz érdekek szolgálása Csádban - Orbán Gáspárral

Nem kizárt, hogy Magyarország hírszerzési csomópont csádi kiépítésén dolgozik, feltehetően azért, hogy az orosz érdekeket szolgálja. >

Tovább

Newsweek: Orbán Viktor nem Amerika barátja

Hszi a múlt héten éppen azért kereste fel Budapestet, mivel meg akarja változtatni a jelenlegi világrendet. >

Tovább

„Magyar Péter – messiás, patkányfogó vagy a remény hordozója?”

A Fidesz-sajtó magán kívül van: már szó sincs migránsokról, Sorosról, Orbán békeapostoli voltáról, minden célkereszt Magyarra >

Tovább

Túléli-e a cionizmus a háborút?

Youval  Noah Harari úgy gondolja, hogy a gázai háború megkérdőjelezi az egész cionista ideológiát, pedig az Izrael >

Tovább

Orbán hanyatlása

A miniszterelnökre az elmúlt évtized leggyengébb választási eredménye vár. Ennek következménye lesz európai szinten is, ahol >

Tovább

Putyin fél a vereségtől

Erre utal, hogy menesztette a védelmi miniszterét. Azaz az elnök pozíciója korántsem annyira erős, ahogyan azt >

Tovább

Magyar Péter személyében egy újonc száll szembe Orbán Viktorral

A magyar miniszterelnöknek idáig sok oka nem volt az aggodalomra a belpolitikában, de ez most változik. >

Tovább

Vágyakozás Trump után

A legtöbb országban hideglelést kapnak a politikusok, ha arra gondolnak, hogy visszatérhet Trump, ezzel szemben Orbán >

Tovább

Hszi rideg és számító

A Times vezércikke arra figyelmezteti a magyar és a szerb vezetést, hogy ne ugorjanak be a >

Tovább