2024. április 25. csütörtök
Ma Márk, Ányos névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

Haladópárti Watergate kizárva

J. Garai Béla
J. Garai Béla

Ki tudja, lehet, hogy Soros György is részt vett az akcióban, csak símaszkot viselt, ezért nem ismerték fel. J. Garai Béla (Vajdaság Ma):

GYERTYASZENTELŐ. Már csak néhány napig leszünk bizonytalanságban, és választ kapunk a hónapok óta legtöbb találgatást kiváltó kérdésre: ki lesz a hatalmi párt jelöltje az áprilisi szerbiai elnökválasztáson? Megadják-e az esélyt Tomislav Nikolićnak arra, hogy másodszor is megkísérelje megszerezni az államfői posztot, vagy tapintatosan félreállítják, és helyette Aleksandar Vučić kormányfőt küldik versenybe?

Lehet, hogy akadnak apolitikus egyedek, akiket ennél sokkal jobban izgat, hogy futja-e a fizetésükből elsejéig, vagy hogy drágul-e a gázfűtés áprilistól, ahogyan rebesgetik. Ők azonban, mint tudjuk, nem sok vizet zavarnak ebben az országban.

Ha minden igaz, akkor a jelöltállítással kapcsolatos választ az eheti ortodox gyertyaszentelő napján fogják bejelenteni. Nem tudom, hogy a pártvezetés találomra, vagy szándékosan jelölte ki a fontos döntés bejelentésére pont ezt az egyházi ünnepet? Amikor a biblia szerint Szűz Mária negyven nappal Jézus születése után bemutatta gyermekét a jeruzsálemi templomban. A haladópárt pedig a hosszú vajúdás után megszületett döntését, győzelemre hivatott jelöltjét fogja bemutatni.

Amilyen buzgó hívőkké lettek az utóbbi években, nem lepne meg a szándékos utazás a párhuzamosságra.

Hivatalosan a pártszerveknek kell határozniuk jelölt ügyben, de nyilvánvaló, hogy mindenekelőtt a két vezetőnek, Vučićnak és Nikolićnak kell megállapodnia egymással. Ha a SNS-vezetés második vonala is beleszólhat a döntésbe, akkor egy percig sem kétséges, hogy ejtik Nikolićot és Vučićot indítják, emellett már állást foglalt a párt három alelnöke, Milos Vučević újvidéki polgármester, Nebojša Stefanović belügyminiszter és Zorana Mihajlović építésügyi miniszter, a Vučić melletti behízelgés magasiskoláját mutatva be.

Mihajlović asszony a hétvégén kertelés nélkül arra kérte az elnököt, hogy támogassa a miniszterelnök jelölését. „Vučićnál nincs alkalmasabb jelöltje az SNS-nek”, jelentette ki, s azzal érvelt, hogy csakis mögötte sorakozik fel a kormánykoalíció, és csakis ő győzhet az elnökválasztás első fordulójában. Mihajlović „megérti”, hogy Nikolić környezetének érdeke fűződik az elnök újbóli jelöltetéshez, még akkor is, ha maguk is tisztában vannak vele, hogy nehéz lenne győznie. „De miért kockáztassunk, ha van olyan jelöltünk, aki biztos nyerő?, tette fel a kérdést a lényegre tapintva a miniszter asszony, kifejezve reményét, hogy Nikolić, „mint tapasztalt politikus és nagy patrióta” megérti, miről van szó.

Mindez kiderül gyertyaszentelő napján. Az viszont továbbra is rejtély marad, hogy a VMSZ „megérti-e” Zorana Mihajlović érveit, vagy kitart amellett a Pásztor István hangoztatta álláspont mellett, hogy „A vajdasági magyarok számára ő jó elnöke Szerbiának”, ezért megérdemli, hogy támogassák újbóli megválasztását.

Addig is folyik az ankétháború, újabbnál újabb felmérések eredményeit teszik közzé, gyaníthatóan az egyik vagy a másik tábor megrendelésére. Szinte nem is lehet már komolyan venni a prognózisokat, annyira eltérőek az eredmények. A kormánypárti sajtó közben megsemmisítő lejárató kampányba kezdett két ellenzéki elnökjelölt: Vuk Jeremić volt külügyminiszter és Saša Janković volt jogvédő ellen. A támadások fő célpontja azonban Jeremić, őt nyilván azért tartják veszélyesebbnek, mert attól tartanak, hogy patrióta jelszavaival elhódíthatja a haladópárt szavazóinak egy részét. Olyan „gyalázatos” tetteiről olvashattunk, mint hogy külügyminiszterként titokban az amerikaiakkal cimborált, támogatta a NATO-ba való belépést, nem ellenezte Pristina függetlenségi törekvéseit, továbbá, hogy tájkunok, dúsgazdag üzletemberek nehéz milliókkal tömködik a zsebét.

Azt is kifürkészték, hogy nyugati diplomatákkal való titkos találkozókon állítólag csúnyán gyalázta hazáját, arra panaszkodott, hogy „elviselhetetlen diktatúra” uralkodik az országban, és Vučićot vádolta a koszovói válság kiéleződéséért.

Meglepően kesztyűs kézzel bánnak viszont Vojislav Šešelj radikális vezérrel, mintha nem is lehetne esélyes kihívója a kormánypárti jelöltnek. Vagy talán úgy gondolják, hogy esetleges győzelme kisebb baj lenne számukra, mintha Jeremić vagy Janković kerülne ki győztesen.

SOROS. Kétségkívül kínos dolog egy kormány számára, ha a mindent elöntő sikerpropaganda közepette a rendszer pilléreinek számító rendőrség és katonaság emberei szerveznek tüntetést, megkérdőjelezve kenyéradóik szociális politikáját. A múlt héten a két erőszervezet szakszervezeti aktivistái vonultak a kormánypalota elé mizerábilis kereseteik miatt tiltakozva, jobb életkörülményeket, nagyobb bért követelve, és közben keményen bírálva a kormányt.

Hogy hogy kerül a mesébe Soros György? Úgy, hogy Nebojša Stefanović belügyminiszter késedelem nélkül megtartott sajtóértekezletén nemcsak a tüntetést ítélte el – miközben a pártállami vezetők szokásos szóhasználatával élve politikai protestálásnak minősítette azt -, nemcsak a lemondásban levő jogvédőre, az ellenzéki elnökjelölt Saša Jankovićra mért jól célzott oldalcsapásokat, hanem elmarasztalta a civil szervezeteket is, „amelyeket Soros pénzel”, s amelyek képviselői szintén megjelentek a tüntetésen.

Ezek közül főleg azt a csoportosulás marasztalta el, amely kitartóan követeli, hogy hozzák nyilvánosságra, ki a felelős a belgrádi Savamala negyedben történt törvénytelen házrombolásokért. A nagy felháborodást kiváltó ügy akár a haladópárti vezetés Watergate-botránya is lehetne – egy jogállamban. Nálunk azonban ez kizárt dolog, még a legújabb információk nyomán is, amelyeket Siniša Mali belgrádi polgármester elvált felesége éppen a napokban osztott meg a nyilvánossággal egy újság hasábjain. Ebben elárulja, hogy személyesen volt férje szervezte meg a házrombolást, amit később letagadott. A belügyminiszter pedig a mai napig nem találta meg a tettest.

Ki tudja, lehet, hogy Soros György is részt vett az akcióban, csak símaszkot viselt, ezért nem ismerték fel. (...)

2017. február 13.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Együtt

Zolikám, királyság van, duruzsolás van a bogrács körül, úgy élünk mint az igaziak, mint ahogy a >

Tovább

(ÁMOK)FUTÓ A „KITAPOSOTT ÚTON”

Pásztor Bálint a Szerb Haladó Párttal, a Szerb Fogadalomtevők Pártjával és a Szerb Radikális Párttal szövetkezésben >

Tovább

Fake news és post-truth!

Szerinem ez a két szintagma korunk legveszélyesebb kórja. Sokan ebből arra következtetnek, hogy semmi mellett sem >

Tovább

A fegyverek dörögnek, mi pedig bulizunk

Igaz, a remény csak azokat hagyhatja cserben, akiknek voltak reményeik, illúzióik vagy utópiáik.  Az értelmiségi filiszter távol >

Tovább

A demagóg lojalitás jutalma

Az EP-képviselői jelölése alkalmából Vicsek a Magyar Szó nevű véemeszes napilapnak elmondta, hogy az Európai Parlamentben >

Tovább

VMSZ-POFONOK A VAJDASÁGI MAGYAROKNAK

Az utóbbi időben többen is rámutattak, köztük jómagam is, hogy a magyar közösség jelenlegi válságán – >

Tovább

Torontáltordára kéne menni

Az alkalmi nyelvészkedés után a hölgy visszatért az eredeti kérdéséhez: hogy fog eljutni Torontáltordára személygépkocsi nélkül. >

Tovább

Folytatódik a kis bácskai sárdobálás

Azok, akik hűségesen kiszolgálták Lovas Ildikót, vagy akiket ő helyezett fontos tisztségbe, most majd rá hárítják >

Tovább

RENDSZERÖSSZEOMLÁS: AZ ÚJVIDÉKI BÖLCSÉSZKAR AUTONÓMIÁJÁNAK BOTRÁNYOS TIPRÁSA

A bölcsészkar blokádja olyan példátlan, mesterségesen generált, megengedhetetlen botrány, amely még véletlenül sem csupán dr. Dinko >

Tovább

Ismét

Egy harmincnégy évvel ezelőtti Hét Nap harmadik oldala. Sajtótörténeti jelentőségű impresszum, még mindig izmos, jóval negyvenezer >

Tovább

Mikor tévesztettünk utat és miért?

Mikortól kezdődött a Magyar Nemzeti Tanácsban a VMSZ kétharmados többsége.? Milyen erők marginalizálták a többi kisebbségi >

Tovább

SZEREPZAVARBAN

Az írásokból az is jól kivehető, hogy Pásztor Bálint tisztségek halmozásával él vissza, fellépései szerepzavarosak: pártelnöki, >

Tovább