Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Első nap az árulásban
Ami csak azért érthetetlen számára, mert nem gondol arra, hogy Moszkvának egyáltalán nem érdeke a migrációs nyomás csökkentése, és úgy tűnik, Portugáliában azt hiszik, hogy a szuverén Magyarország külpolitikájáról Budapesten döntenek. Gomperz Tamás (hvg.hu):
(...) A következő események történtek azzal párhuzamosan, hogy a parlamenti munkában két cikluson keresztül már bizonyító túravezetők a rendszerből való kivonulás helyett újra elindultak befelé.
Magyarország megvétózta azt a nemzetközi egyezményt, amely hozzájárulhatott volna az Afrika felől érkező illegális bevándorlás korlátozásához. Ha esetleg valaki elfelejtette volna, az AIDS-es afrikai tömegek inváziójával riogatta a népet a kormány három éven keresztül. Azzal a kezdeményezéssel, hogy az Unió pénzt ad az afrikai kormányoknak a migráció féken tartása érdekében, valamennyi európai ország egyetértett, kivéve az, ahova egyáltalán nem jönnek Afrikából menekültek.
A portugál követ emlékeztetett is, hogy a megállapodás éppen a migrációs nyomás csökkentését okozhatta volna, ezért felettébb érthetetlen a magyar álláspont. Ami csak azért érthetetlen számára, mert nem gondol arra, hogy Moszkvának egyáltalán nem érdeke a migrációs nyomás csökkentése, és úgy tűnik, Portugáliában azt hiszik, hogy a szuverén Magyarország külpolitikájáról Budapesten döntenek. Arról nem is beszélve, hogy a legvidámabb gyarmat kormányzójának sem érdeke a migrációs nyomás csökkenése, mert akkor azzal kellene kampányolnia, hogy Soros György tehet a kórházi fertőzésekről, ami elég röhejesen hangzik, ettől persze még beválhat.
Na, de tovább, a csütörtöki naphoz tartozik, hogy a rezsim presztízsépítkezésén a rezsim egyik paramilitáris szervezetének alkalmazottai a fakivágások ellen tüntető demonstrálókat ütlegelték. Ők nem a népszavazást megakadályozó verőemberek voltak, hanem egy másik társaság. Az állam feltehetően lemondott az erőszak monopóliumának jogáról, ezért a rendőrök csendben végignézték, ahogyan a biztonságiak elvégzik helyettük a piszkos munkát.
Aztán. Kiderült, hogy az egészségügyért is felelős miniszteri poszt várományosa szerint a halálos betegségek 70-80 százaléka elkerülhető a tízparancsolat betartásával. Mondhatta volna azt is, hogy a tízparancsolat 10 százalékának betartásával Orbán Viktor vagyonosodásának 100 százaléka elkerülhető lett volna, de nem ezt mondta. Ugyanő volt az egyébként, aki 100 millió AIDS-es nigériaitól óvta az európai nőket, csak hogy körbeérjenek a dolgok. Na, ő lesz az új balogzoltán. Korai volt Tóta kollega öröme, nem számolt a NER első törvényével: a következő mindig rosszabb.
A fentiekkel kapcsolatban kifejtett ellenzéki aktivitás intenzitása: zéró. Ereje: nulla. Tartalma: bocs, fontosabb kérdésekkel foglalkozunk.
(Akik szerint ez nem igaz, mert hiszen a DK rendőrségi feljelentést tett a ligetvédők megverése miatt, nekik azt válaszoljuk: tudjuk, pontosan erről van szó. Feljelentést tesznek annál a szervezetnél, amelyet az az ember felügyel, aki izé, a vagyonvédelmi piacon, hogy is mondjuk, na szóval tudják. Ilyen a rezsim. Az Alkotmánybíróság is a rezsim. A választási iroda is a rezsim. A köztársasági elnök is a rezsim. Az ügyészségről nem is beszélve. A bíróság még nem a rezsim, de holnapra az lesz. Akinek ebben a rendszerben annyit jelent a politizálás, hogy feljelentést tesz a rendőrségen, az úgy csinál mintha ezek az intézmények függetlenek lennének a rezsimtől, tehát vagy hülye vagy cinkos, esetleg mindkettő. Persze mi egy rendőrségi feljelentés ahhoz képest, hogy besétálnak valamennyien a rezsim parlamentjébe díszzsebkendőnek.)
Mindez nem azt jelenti, hogy a NER kompatibilis ellenzék a parlamenti munka megkezdésének napján ne politizált volna: - Szervusz, frakcióvezető úr, gratulálok a megválasztásodhoz. – Szervusz, én is gratulálok a tiedéhez. – Azért hívlak, mert van egy kis problémánk. Az első emeleten kaptunk három szobát, amik túl kicsik nekünk. Viszont a Dunára néznek. Nektek négy van a másodikon, de az utcai oldalon. Ha cserélünk, akkor mi jobban elférünk, nektek meg szebb lesz a kilátásotok. – Megegyeztünk. – Jó veletek együttműködni. – Szervusz. – Szervusz.
Ha megpróbáljuk elképzelni a lehető legkényelmesebb helyzetet, amire a kormány vágyhat, akkor az ez. Kicsik, ártalmatlanok, de szem előtt vannak. Az igazi ellenzéket arról lehet felismerni, hogy még véletlenül sem alakít ki olyan helyzetet, amely a kormánynak ideális. Az ilyesmit ösztönösen kerüli. Az elégedetten vigyorgó kormánypárti politikus láttán kétségbeesik, mert tudja, hogy valamit elrontott.
Négy év múlva ilyenkor azt fogják mondani az erdő közepén, hogy nem volt más választásuk. Pedig volt. Nekünk talán még van.
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >
Ha megoldást akar Gázában, az USA-nak be kell áldoznia Netanjahut
Ezt nyilatkozta a Neue Zürcher Zeitungnak Gilles Kepel Közel-Kelet-szakértő, a párizsi Politikatudományi Intézet vezető kutatója. Emlékeztet >
Nagyot ment a baloldal Ausztráliában
Hát akkor ennyit a Tegyük Újra Naggyá Mozgalomról – állapítja meg a Wall Street Journal konzervatív >
Kik akadályozzák, hogy újra demokrácia legyen?
Most viszont Magyar Péternek köszönhetően esélyt kaptunk egy második rendszerváltásra, sok minden újrakezdésére, újragondolására – szinte >
Bárki is nyer Romániában, belekerül a 22-es csapdájába
Marc Champion arra számít, hogy holnap a szélsőjobbos Simion fut be elsőként a megismételt romániai elnökválasztáson, >
Ébresztő volt a csaknem 24 órás spanyol és portugál áramszünet
Így véli a Financial Times szerkesztősége, amely szerint a kormányoknak a zöld átmenet mellett gondoskodniuk kell >