Ma Gyárfás, Romuald névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
„Én bízom a falu jövőjében”
A napokban került a kezembe egy régi könyv Szentlászlóról, arról az Árpád-kori kelet-szlavóniai kis faluról, amelyet a délszláv háborúk idején porig romboltak a Jugoszláv Néphadsereg katonái és a szerb szabadcsapatok martalócai. A lakosság az öldöklés elől elmenekült, és csak hét évig tartó száműzetés után térhetett vissza a teljesen megsemmisült, és addig lakatlan Szentlászlóra.
Ezt a keserves szenvedéstörténetet és az egykor volt szép békevilág életformáját, az ősi hagyományokat, szokásokat, a vérzivataros éveket, majd pedig a falu újjáépítését bemutató könyvet 1997-ben adták ki Eszéken, a HunCro Lap- és Nyomdaipari Kft gondozásában, ezer példányban, a szerzője pedig egy pedagógus, aki maga is a falu szülötte. Kelemen Dávid (a fotón) matematika–fizika szakos tanár, az iskola egykori igazgatója. Vele beszélgettem a harminc évvel ezelőtti történésekről és a falu jelenéről. Szabó Angéla:
A vitustánc folytatódik
Végel LászlóVučić azonban nem a két kisebb szerbiai településen aratott fényes győzelmet, hanem a Szerb Tudományos Akadémián, ahol az akadémikusok kisebb csoportja petíciót írt, amelyben követelik Vučić lemondását az elnöki tisztségről. „A nép és az állam legfőbb érdekei által vezérelve, és mélyen aggódva a Szerb Köztársaság jövőjéért, ezúton nyilvánosan követeljük a Köztársasági elnök, Aleksandar Vučić lemondását, mivel lerombolja hazánk demokratikus, intézményi és társadalmi alapjait.”, írták az akadémikusok. A 135 akadémikus közül csak 25-en írták alá a petíciót!! Ez pedig Vučić óriási győzelmét jelenti! Vučić a nép körében nem aratott akkora sikert, mint az akadémikusok között. Végel László:
Hét hónappal később
Végel LászlóAz összecsődült tömeg hangosan kommentálta a történteket, az emberek végtelenül dühösek voltajk, soha még nem láttam a lakásom környékén ennyi dühös embert. Mint később kiderült az gyorsan terjedő hír az egész várost gyászba borította és feldühítette. ”Arra is emlékszem, hogy estefelé már nagyon népesek voltak a város utcái. A düh egyre nőtt. Vučić elnök bejelentette, hogy az alsó födémen nem végeztek semmiféle munkálatokat. Soha még nem láttam ennyire dühösnek a polgártársaimat, mint akkor. Végel László:
Politikusok a csendőrök sorfala mögött
Végel LászlóKritikusan gondolkodtam a 2000 után hatalomra kerülő pártokkal szemben is. De van egy különbség a 2000-ben hatalomra kerülő elit, és a 2012 után immár 13 éve uralkodó elit között. Nem biztos, hogy az új tőkésosztály érdekeit védő politikusok 2025-ban elégedetten flangálnak-e az utcákon és a tereken, hiszen rendőr- és csendőrsisakok eltakarják az arcukat. Immár megszoktam, hogy a vezető politikusok a csendőrök sorfala mögött vonulnak el népük színe előtt. Végel László:
Fremond Árpád „szája ízének” megfelelően
Bozóki AntalA jobb napokat is megélt Hét Nap – a Magyar Szóhoz, a Pannon RTV-hez és a Szabadkai Magyar Rádióhoz hasonlóan – hűen és szolgalelkűen kifejezi a VMSZ és az MNT vezetőinek a tájékoztatásról szóló elképzeléseit. Fremond Árpád „szája ízének” és Kabók Erika utasításainak megfelelően tájékoztat. Abban nyilvánul ez meg, hogy a lapban egyik cikk sem tükrözi a szembeszökő valóságot, a szerbiai és a vajdasági zavaros állapotokat, a magyar közösség aggasztó helyzetét, jogainak gyakorlati érvényesítését, sérelme stb. Kedves szerkesztőség, újságíróknak csúfolt tollbajnokok, ha nem írunk a problémákról, akkor azok nem is léteznek? Az a fontos, hogy Fremond, Kabók és a VMSZ elnöke elégedett legyen?
Az ilyen médiát támogatja a haladó vajdasági és a Fideszes magyar kormány is! A mi pénzünkből! Propagandára telik, amennyi csak kell! Bozóki Antal:
PÁSZTORMESE A MAGYAR KÉPVISELŐK FÓRUMÁNAK
Bozóki Antal
A VMSZ „küldöttségének” a KMKF ülésén való részvételével kapcsolatban felvetődik az a kérdés is, hogy miért volt szükség a párt teljes élgárdájának a jelenlétére, amikor Pásztor Bálint vitte a prímet, a többi az ülésen meg se mukkan(hatot)t. Mennyibe került az élcsapat budapesti kiruccanása és ki fizette a költségeket? Vagy ez a „képviselők” jutalmi, turisztikai búcsú-kirándulása volt Budapestre, mivel (reméljük) jövőre már nem képviselnek bennünket? Mit csináltak egyáltalán Budapesten? Felvették az utazási költségeket és a valuta-napidíjat! A VMSZ képviseletében (sicc!!) – ahogy a fotón is látható – még Fremond Árpád, a Magyar Nemzeti Tanács (MNT) elnöke is feszített, miközben hivatalosan nem is parlamenti képviselő. Bozóki Antal:
A vereség tudomásulvétele
Végel LászlóTizenhárom év egy a politikai garnitúra életében nagy idő. Amit tizenhárom év alatt nem tudott megoldani, azt nem fogja megoldani a következő tizenhárom évben sem. Mi tizenhárom éven belül nem fogunk az EU-hoz csatlakoznia. Miért? Azért, mert az elmúlt tizenhárom évben kudarcot vallottak. Éppen ezért elvárható lenne szelíd és csendes visszavonulásuk. Mondhatják, hogy jót akartak, de kudarcot vallottak és az új nemzedékekkel, valamint önmagukkal megbékélve Voltaire szellemében művelik saját kertjüket. A politikában a legnagyobb művészet a vereség tudomásulvétele. Végel László:
Tito immár nem közéleti, hanem magánéleti téma
Végel LászlóAzt viszont egymással versengve bizonygatták, hogy Tito idejében az ember éjfél után nyugodtan indulhatott az ember haza, senki sem támadta le. Ha beteg volt az ember, akkor időben sorra került, nem volt várólista, az állami egészségügyi intézet orvosa nem javasolta neki, hogy menjen el privát klinikára, ahol ő természetesen rövid időn belül megműti... A társaságban jelen volt két fiatal is, ők is ezt hangoztatták. Nem voltam rest és rájuk kérdeztem: honnan tudják ezt? A szüleinktől és a nagyszüleinktől hallottuk, aki figyelmeztettek bennünket, hogy nyilvánosan ne nagyon emlegessük, csak igy, magunk között, baráti társaságban. A múltunk egy része tehát beszorult a magánéletbe. Végel László:
Legfrissebb
„Én bízom a falu jövőjében”
A napokban került a kezembe egy régi könyv Szentlászlóról, arról az Árpád-kori kelet-szlavóniai kis faluról, amelyet >
Fremond Árpád „szája ízének” megfelelően
A jobb napokat is megélt Hét Nap – a Magyar Szóhoz, a Pannon RTV-hez és a >
A vitustánc folytatódik
Vučić azonban nem a két kisebb szerbiai településen aratott fényes győzelmet, hanem a Szerb Tudományos Akadémián, >
PÁSZTORMESE A MAGYAR KÉPVISELŐK FÓRUMÁNAK
A VMSZ „küldöttségének” a KMKF ülésén való részvételével kapcsolatban felvetődik az a kérdés is, hogy miért >
Hét hónappal később
Az összecsődült tömeg hangosan kommentálta a történteket, az emberek végtelenül dühösek voltajk, soha még nem láttam >
A vereség tudomásulvétele
Tizenhárom év egy a politikai garnitúra életében nagy idő. Amit tizenhárom év alatt nem tudott megoldani, >
Politikusok a csendőrök sorfala mögött
Kritikusan gondolkodtam a 2000 után hatalomra kerülő pártokkal szemben is. De van egy különbség a 2000-ben >
Tito immár nem közéleti, hanem magánéleti téma
Azt viszont egymással versengve bizonygatták, hogy Tito idejében az ember éjfél után nyugodtan indulhatott az ember >
A kelet-közép-európai nacionalizmusok és a nemzeti kisebbségek
Orbán egy rugalmas eszmére gondol, így például a kisebbségi ”többlet-jogosítványokra” utal, de ide sorolható a kisebbségi >
A Magyar Nemzeti Tanács a VMSZ fiókszervezete
Pásztor-Fremond „elmélete” a közösség megosztását jelenti „jó” és „rossz” magyarokra. A rosszemlékű, „egy közösség, egy párt, >
Szerbia májusban
Nem tudom, ehhez képest aggasztó-e az EU hallgatása, akár a jogsértések esetén is, hisz különösebben nem >
A rendszerváltás egyik legfontosabb regénye
Az egyik 1990-es keltezésű jegyzetében írta, gyónni akart a világnak, csakhogy a világ gyorsabb és rámenősebb >