2025. május 9. péntek
Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Pártújság

Gondolatok a Magyar Szó szilveszteri számáról

Bozóki Antal
Bozóki Antal

Mikor lehet ebben a lapban olvasni valamiféle elemzést a társadalmi viszonyok valós alakulásáról, a párt és a kormány munkájáról? Amíg pártbefolyás alatt lesz a lap, addig soha. Mikor szólalhatnak meg a lapban az ellenzékhez tartozók, a más véleményt képviselők? Ha majd új főszerkesztő kerül a lap élére. Bozóki Antal:

Harminckét oldalon jelent meg egyetlen napilapunk, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ/BMC) befolyása/irányítása alatt álló Magyar Szó szilveszteri száma.

Az 1., a 4., a 6. és a 8. oldalon az említett párthoz tartozó vagy által támogatott tisztségviselőkkel készült terjedelmes interjút közöl az újság. Az ötödik oldalon Pásztor István VMSZ-es színes újévi reklámját közli a lap. (A Kft. gazdasági osztályától meg kellene kérdezni, hogy mennyibe került ez a reklám és ki fizette azt? Ha volna ilyen bátor újságírónk!)

A címoldalra ezúttal – „a változatosság kedvéért” – nem a Pásztor Istvánnal, hanem Bálint fiával, „a Vajdasági Magyar Szövetség – Demokratikus Cselekvés Párt köztársasági parlamenti frakcióvezetőjével” készült (a fejléc alatt negyedoldalnyi és a 4. oldal teljes terjedelmét kitöltő) nyilatkozat, inkább monológ került.

A Nyilas Mihállyal készült kéthasábos interjú, annak ellenére, hogy a tartományi kormány alelnöke, a második helyre, vagyis a 6. oldalra szorul.

A harmadik politikai írás alanya prof. dr. Nagy Imre, aki földrajztanárból – a VMSZ/BMC segítségével – a Prosperitati Igazgatóbizottságának elnöke lett. A terjedelme meghaladja a Nyilas interjúét.

A lap 9. oldalán már az Üveggolyó, vagyis a Magyar Szó művelődési melléklete kezdődik. Belpolitikából ennyi.

Kinek van kedve ilyenkor újév táján végigolvasni a magyar-szerb vegyes párt tisztségviselőinek már jól ismert, folytonosan ismételt szavait? Ezek lényege, hogy „embert próbáló feladatokat” láttak el, hogy „mégsem lehetünk elégedetlenek az idei teljesítménnyel”, hogy „a stratégiai prioritások mindegyike tekintetében eredményeket értünk el”, miközben a helyzet minden téren csak rosszabbodik.

Kinek az érdeke, hogy – az eredetileg közszolgálatú lap által is – a hatalomban részes és a párt által támogatott emberek áltassák a közösséget és az embereket, hamis illúziókat tápláljanak? Ki olvassa ezt egyáltalán? Talán a pártkatonák és az önkínzásban örömöt találó személynek!

A lapnak ebből a számából is teljesen jól látszik, hogy a minden tekintetben a VMSZ/BMC politikájának a szolgálatában áll, vagyis a kiszolgálója! Hol van itt a szakma és a közszolgálatiság? Nem unják, nem érzik megalázónak az írások szerzői és a szerkesztők ezt a szerepet?

Mikor lehet ebben a lapban olvasni valamiféle elemzést a társadalmi viszonyok valós alakulásáról, a párt és a kormány munkájáról? Amíg pártbefolyás alatt lesz a lap, addig soha. Mikor szólalhatnak meg a lapban az ellenzékhez tartozók, a más véleményt képviselők? Ha majd új főszerkesztő kerül a lap élére.

Fejlődés, haladás is csak akkor lesz, ha a sajtó a közösség és nem a párt szolgálatában áll!

 

2019. január 2.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója

A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >

Tovább

„Ezek nácik”

A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >

Tovább

A VALÓSÁG VISSZAVÁG

Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >

Tovább

Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett

A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >

Tovább

Édentől balra

Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >

Tovább

A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI

Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >

Tovább

Eltűnt a türelmes középút

Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >

Tovább

„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”

Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >

Tovább

Magyar, szerb két jó barát?

Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >

Tovább

SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK

Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >

Tovább

A kíméletlen múlt utánunk nyúl

A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >

Tovább

Az aranykorról szóló narratíva hitelét vesztette

A polgárok érzékenyebbé váltak a baljósan terjedő korrupcióra, amit Vučić elnök is érzékelt, ezért ezekben a >

Tovább