Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Nemzetközi sajtószemle
Ha Izrael most nem jól reagál, beteljesül a Hamász perverz számítása
Erre figyelmeztetett a Focus német politikai hetilap sok más tekintélyes sajtóorgánumhoz hasonlóan. A terror elleni katonai csapásnak precíznek kell lennie, és meg kell akadályozni, hogy futótűz alakuljon ki. A Nyugatnak pedig most elrettentő üzenetet kell küldenie, mert az izraeli férfiak, nők és gyerekek lemészárlása magában hordozza a veszélyt, hogy Irán, Szíria és Libanon is bevonódik a háborúba, és ha ez megtörténik, akkor a Hamász terroristái elérték a céljukat. Emellett megvalósulhatna a Putyin és a teheráni mullahok közötti régi-új „gonosz tengelye”, amely az egész világot destabilizálhatja. Ahhoz, hogy ez ne történhessen meg, az Egyesült Államoknak és a Nyugatnak továbbra is Izrael mellett kell állnia, és erős elrettentő üzenetet kell küldenie, miközben mindent el kell követnie, hogy okos diplomáciai erőfeszítésekkel megakadályozza, hogy a Közel-Keleten futótűz üssön ki.
Izrael esetében a múlt szombati véres támadás óta a puszta létről van szó, azért, mert a támadás a maga soha nem látott barbárságában arról tanúskodik, hogy a zsidóság elleni általános, gyűlölködő megsemmisítési törekvésről van szó.
Ezzel a közel-keleti rémálom folytatódik Izrael számára, de a Gáza övezetben – a világ egyik legsűrűbben lakott térségében élő több mint kétmillió palesztin számára is. Az északi részen, amelynek elhagyására Izrael felszólított, terül el az egymillió lakosú Gáza város. Küszöbön áll az izraeli erők szárazföldi támadása, már a hét végén is voltak korlátozott előretörések, amelyekkel a Hamász gázai rakétaállásait támadták, és kísérletet tettek a több mint 120 túsz hollétének felderítésére.
Izraelnek kötelessége megvédeni állampolgárait a bestiális terrorral szemben, a küszöbön álló katonai csapás jogos volta nem kétséges: a Hamász nem hagyott más választást Izraelnek. Évtizedek után, amelyek alatt nem sikerült elérni a viszonylag békés együttélést a Hamásszal, és nem sikerült megtörni a hatalmát sem, Izrael most kénytelen minden erejével azon lenni, hogy kikapcsolja a halált hozó struktúrákat.
Ám amennyire szükséges, hogy Izrael katonai választ adjon a Hamász szörnyű tetteire, annyira fontos, hogy közben ne sértse a nemzetközi jogot és a genfi konvenciókat. Folyamatosan felül kell vizsgálnia az akcióit az arányosság szempontjából. Gyors, precíz csapásokkal kell megsemmisíteni a Hamász struktúráit. Ellenkező esetben északon a Hizbollah és a szálakat a háttérben mozgató Irán felbátorítva érezheti magát, hogy két-, vagy háromfrontos háborút robbantson ki.
A Hamászt politikailag is következetesen el kell szigetelni. Csakis a Hamász bűne, hogy most a Közel-Keleten újra százezrek menekülnek, és minden bizonnyal ezrek vesztik még életüket. A Gáza övezetben élők összességét nem lehet egy kalap alá venni a terroristákkal, ellenkezőleg, a Hamász gyakran őket használja élő pajzsként, miattuk is meg kell akadályozni a humanitárius katasztrófát, menekülő folyosókat kell nyitni, és Egyiptomnak, valamint Törökországnak vállalnia kellene menekültek ideiglenes befogadását.
Az Egyesült Államok és a nyugati közösség feladatának kell tekinteni, hogy a kulcsfontosságú államokkal, Egyiptommal, Szaúd-Arábiával és Jordániával folytatott tárgyalások útján megakadályozzák a menekült-katasztrófát és a konfliktus további eszkalációját. Ugyanakkor a Nyugatnak politikailag következetesen el kell szigetelnie a Hamászt, mert legkevésbé sem a palesztin nép érdekeinek legitim képviselője, hanem egy Irán által felfegyverzett és milliárdokkal megkent megsemmisítő gépezet.
A Nyugatnak most elrettentő üzenetet kell küldenie, mert az izraeli férfiak, nők és gyerekek lemészárlása magában hordozza a veszélyt, hogy Irán, Szíria és Libanon is bevonódik a háborúba, és ha ez megtörténik, akkor a Hamász terroristái elérték a céljukat. Emellett megvalósulhatna a Putyin és a teheráni mullahok közötti régi-új „gonosz tengelye”, amely az egész világot destabilizálhatja.
Ahhoz, hogy ez ne történhessen meg, az Egyesült Államoknak és a Nyugatnak továbbra is Izrael mellett kell állnia, és erős elrettentő üzenetet kell küldenie, miközben mindent el kell követnie, hogy okos diplomáciai erőfeszítésekkel megakadályozza, hogy a Közel-Keleten futótűz üssön ki.
Következő cikk: Temerinben (is) folytatódik a kiszorítósdi?
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >
Ha megoldást akar Gázában, az USA-nak be kell áldoznia Netanjahut
Ezt nyilatkozta a Neue Zürcher Zeitungnak Gilles Kepel Közel-Kelet-szakértő, a párizsi Politikatudományi Intézet vezető kutatója. Emlékeztet >
Nagyot ment a baloldal Ausztráliában
Hát akkor ennyit a Tegyük Újra Naggyá Mozgalomról – állapítja meg a Wall Street Journal konzervatív >
Kik akadályozzák, hogy újra demokrácia legyen?
Most viszont Magyar Péternek köszönhetően esélyt kaptunk egy második rendszerváltásra, sok minden újrakezdésére, újragondolására – szinte >
Bárki is nyer Romániában, belekerül a 22-es csapdájába
Marc Champion arra számít, hogy holnap a szélsőjobbos Simion fut be elsőként a megismételt romániai elnökválasztáson, >
Ébresztő volt a csaknem 24 órás spanyol és portugál áramszünet
Így véli a Financial Times szerkesztősége, amely szerint a kormányoknak a zöld átmenet mellett gondoskodniuk kell >