Ma Ferenc névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Szükségessé válhat Magyarország megbüntetése, vagy eltávolítása
Az, hogy Magyarország liberalizálta a bevándorlási politikáját, ellentétben áll az EU és a NATO biztonságával. A nyugati vezetőknek mielőbb ki kell deríteniük, rá lehet-e bírni Orbán Viktort arra, hogy elálljon Oroszország verbális és tettleges támogatásától. Ez a legutóbbi fejlemény ugyanis olyan stratégiai fegyvert ad Moszkva kezébe, amely igen hasznos a konvencionális háború szintje alatti hadviseléshez. „Az oroszok nem juthatnak nagyobb cselekvési szabadsághoz, ezért szükségessé válhat Magyarország megbüntetése, vagy eltávolítása, amennyiben nem cselekszik szolidaritást vállalva a többi nyugati nemzettel”.
„Az oroszok nem juthatnak nagyobb cselekvési szabadsághoz, ezért szükségessé válhat Magyarország megbüntetése, vagy eltávolítása, amennyiben nem cselekszik szolidaritást vállalva a többi nyugati nemzettel” – mutatott rá egy tekintélyes szakértő a globális biztonság és a geopolitika kérdéseire szakosodott amerikai szakportálon (Global Security Review ) azzal kapcsolatban, hogy a magyar kormány vízumkönnyítéseket vezetett be az orosz és belarusz vendégmunkások számára.
Obán Viktor vonatkozó döntésével kapcsolatban Dan Cox - a politológia professzora az amerikai hadsereg Magasabb Katonai Tanulmányok Iskolájában – rámutatott: ez jó példa arra, hogy egy NATO-tagállam nem látja át, milyen biztonsági következményekkel járhat egy jogszabály, amely közvetlenül nem kapcsolódik a biztonsághoz, de szélesebb implikációkkal járhat Európára nézve.
A bevándorlás ilyen liberalizálása, a biztonsági átvilágítás kihagyása jelentős veszély, mert lehetővé teszi az orosz ügynököknek – és egészen bizonyosan vannak ilyenek a tömegben -, hogy szabadon mozogjanak az EU-tagállamokban. Ráadásul a döntés azt is lehetővé teszi, hogy a vendégmunkások a családjukat is hozzák, és a családtagokat sem világítják át abból a szempontból, hogy nem kötődnek-e valahogyan az orosz katonasághoz, vagy valamely biztonsági szolgálathoz, és ez még valószínűbbé teszi, hogy orosz ügynökök szivárognak be Európába. Már ma is köztudott, hogy Oroszország milyen erőfeszítéseket tesz arra, hogy aláássa az európai demokráciákat dezinformációkkal és félretájékoztatással, és egyáltalán nincs szükség rá, hogy a helyzet e téren tovább romoljon.
Ez a politika szembemegy például azzal is, hogy az EU megtiltotta az orosz légtársaságok repülését a schengeni övezetben, továbbá az egyes orosz állampolgárokra vonatkozó szankciós tilalmakkal is, de a számos uniós tagállam álláspontjával is.
Magyarország a kérdésben nem konzultált sem az EU-val, sem a NATO-val, és furcsa módon éppen akkor fogadták el a törvényt, amikor Magyarország az unió soros elnöke.
Orbán az egyetlen olyan kormányfő az EU és a NATO tagállamaiban, aki az ukrajnai háború kezdete óta is kapcsolatot ápol Putyinnal és Oroszországgal. Orbánt gyakran Putyin gyalogjának, hasznos idiótájának nevezik, de nem világos, hogy a magyar politikus az ideológiai hasonlóság, a gazdasági szükségszerűség, vagy mindkettő miatt teszi ezt.
Hivatali ideje alatt Magyarország többször megszavazta a Moszkva elleni szankciókat, az utóbbi időben azonban Orbán igyekezett megszerezni a közép-európai országok támogatását Oroszországnak.
Az Orbán motivációjával kapcsolatos kérdés azért fontos, mert az EU-nak a lehető leggyorsabban és lehető legkevésbé fájdalmas módon meg kell fordítania ezt az új politikát, mert ellenkező esetben Oroszország jelentős stratégiai előnyhöz jut. Ennek pedig különösen nagy jelentősége van akkor, amikor a NATO éppen fokozza az erőfeszítéseit, hogy szembe tudjon szállni az orosz agresszióval Európa más részein.
Az orosz kémek beszivárgása Európába nem jelentéktelen ügy. A nyugati demokráciákban a személyi szabadságjogok megnehezítik annak megállapítását, hogy ki dolgozik egy ellenséges kormány számára. Ha valaki bejutott a schengeni térségbe, szabadon mozoghat az ahhoz tartozó 29 államban. A nagysebességű francia vasút ellen az olimpia előtt elkövetett támadások bőven elegendő okot adnak az aggodalomra. A szabotázs, amely közel egy hétre leállította a vasutat, nem járt nagy költséggel, és nem kívánt különösebb képzettséget az elkövetőktől. Állítólag szélsőbaloldali francia szélsőségesek követték el, de ez nem zárja ki, hogy Moszkvától kaphattak bátorítást, kiképzést és felszerelést. Ám az orosz fél civil célpontok elleni támadásokra is felhasználja különleges erőit.
Az, hogy Magyarország liberalizálta a bevándorlási politikáját, ellentétben áll az EU és a NATO biztonságával.
A nyugati vezetőknek mielőbb ki kell deríteniük, rá lehet-e bírni Orbán Viktort arra, hogy elálljon Oroszország verbális és tettleges támogatásától. Ez a legutóbbi fejlemény ugyanis olyan stratégiai fegyvert ad Moszkva kezébe, amely igen hasznos a konvencionális háború szintje alatti hadviseléshez. „Az oroszok nem juthatnak nagyobb cselekvési szabadsághoz, ezért szükségessé válhat Magyarország megbüntetése, vagy eltávolítása, amennyiben nem cselekszik szolidaritást vállalva a többi nyugati nemzettel” – figyelmeztetett a szakértő.
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Egy horogkereszt-szörnyeteg Von der Leyen fejjel
Mivel az USA már nem számít ellenségnek, most az EU került a moszkvai propaganda célkeresztjébe. Megjelent >
Választási pamflet
Csakhogy nekünk nem olyan Európa kell, amelyben egy sírgyalázóval bármiben is egyet lehet érteni. A mi >
Elváltak haragos útjaik
A rezsim félreérthetetlenül, pont úgy viszonyul Magyar Péterhez, ahogy üldöző az üldözötthöz, miközben Gyurcsány Ferenc, aki >
Orbán ügynökei kémkedtek Ukrajnában?
Az ukrán vádakból az rajzolódik ki, hogy a magyar katonai hírszerzés a többi közt fel akarta >
A politikai újonc Magyar Péter véget vet Orbán bűvhatásának
Tavaly február óta rakétasebességgel tör előre a Tisza elnöke – állapítja meg a svájci közmédiában, az >
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >