Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Vajdasági magyar-magyar szótár
Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >
“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”
„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >
A rikkancs ismét jelenti (18.)
Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >
A rikkancs ismét jelenti (22.)
Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >
A rikkancs ismét jelenti (12.)
Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >
A rikkancs ismét jelenti (21.)
Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >
A rikkancs ismét jelenti (20.)
Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >
A rikkancs ismét jelenti (1.)
Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >
Újra itt a Napló! - hozzászólások
A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >
A rikkancs ismét jelenti (13.)
Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >
Madárdal
Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >
A rikkancs ismét jelenti (8.)
Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >
Napi ajánló
Orbán populista agytrösztje szítja a kultúrháborút Skóciában
„Úgy tűnik, hogy a felsőfokú oktatási intézményekbe való befektetés egy szélesebb stratégia része, amelynek célja, hogy normalizáljon bizonyos témákat és narratívákat - mint például az erős migráció-ellenes szemlélet – amelyek néha kultúrháborús retorikához vezetnek. A kutatások azt mutatják, hogy a szélsőjobboldali pártok választási sikerei nem csak legitimálják, hanem normalizálják ezeknek a pártoknak a narratíváit”.
Az MCC brüsszeli intézményéről közölt nagyon hosszú cikket a The Ferret skót tényfeltáró portál. A szerző idézte a brüsszeli intézetet, amely azt mondja: a célja a „kultúrháború” megnyerése, amelynek célja „a hétköznapi európaiak értékei és törekvései körül folyik”.
Az intézet az utóbbi években olyan rendezvényeket szervezett, és olyan jelentéseket közölt, amelyek bírálják, hogy Európában úgymond „hatalomra jutott az LGBTQ lobbi”, bírálják a káros anyagok kibocsátása elleni harcot, és azt, hogy Európa „támadást indított a szólásszabadság ellen”.
Mostanában aggodalmakat kelt a skóciai politikára gyakorolt befolyása olyan kérdésekben, mint az iskolai szexuális oktatás, vagy a mezőgazdaság, és a záró kibocsátás.
Az MCC Brüsszel azt mondta a portálnak, hogy „nem szócsöve senkinek”, de amit csinál, az egybeesik az önmagát illiberális demokratának minősítő Orbán és pártja politikájával, amely magát Európa woke-ellenes konzervatív hangjává stilizálta, és kemény vonalat követ a kisebbségekkel, így a menekültekkel és a szexuális kisebbségek ellen.
A cikk részletesen szólt az MCC, illetve az MCC Brüsszel finanszírozásáról, az Orbán-kormány belpolitikájáról, plakátkampányairól, és sokat idézett Orbán beszédeiből.
Rámutatott: a bírálók ugyan nem vádolják közvetlenül félretájékoztatással a brüsszeli intézetet, de azt mondják, hogy az MCC és hálózata segít Orbán eszméinek terjesztésében azzal a céllal, hogy erősítse és legitimálja a szélsőjobboldali gondolkodást.
A szerző nagyon részletesen és terjedelmesen ismertette a brüsszeli intézet, valamint az annak élén álló Frank Füredi skóciai személyes kapcsolatait és befolyás-gyakorlási lehetőségeit. Rámutatott: A bírálók szerint az MCC Brüsszel céljai nagyon világosak. Oliver Hoedeman, a Corporate Europe Observatory elnevezésű kutató és kampányszervezet koordinátora szerint „a brüsszelii intézet tevékenysége olyan témákra irányul, amelyeknek kulcsszerepe van Orbán propagandaháborújában, és jól láthatóan az a dolga, hogy támogassa azokat az állításokat, amelyeket Orbán és szövetségesei gondolnak az EU természetéről”. Hoedeman hozzátette: „Ez a kultúrháború azt állítja, hogy a brüsszeli buborék a woke lobbisták ellenőrzése alatt áll, és a woke napirend támogatói megragadták az unió intézményeit. Az MCC intézete pedig igyekszik megvetni a lábát a brüsszeli uniós negyedben az üzeneteivel, és hálózatokat építeni a hozzá hasonlóan gondolkodókból”.
Végül a szerző emlékeztetett rá, hogy az utóbbi években felemelkedőben van Európában a jobboldali populizmus, és egyre több uniós tagállamban kormányoznak, vagy vesznek részt a kormányban jobboldali populista, illetve szélsőjobboldali pártok.
Idézte Arminn Seimelt, az amszterdami egyetem politikai attitűd kutatóját, ki kifejtette: az MCC Brüsszel által támogatott hálózat erősíti a határokon átnyúló populista ösvények képülését. „Úgy tűnik, hogy a felsőfokú oktatási intézményekbe való befektetés egy szélesebb stratégia része, amelynek célja, hogy normalizáljon bizonyos témákat és narratívákat - mint például az erős migráció-ellenes szemlélet – amelyek néha kultúrháborús retorikához vezetnek. A kutatások azt mutatják, hogy a szélsőjobboldali pártok választási sikerei nem csak legitimálják, hanem normalizálják ezeknek a pártoknak a narratíváit”.
Következő cikk: A Balkán mint orosz propagandalaboratórium
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja
Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >
Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi
Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >
Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut
Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >
Musk fájdalmas búcsúja
A Financial Times szemleírója, Edward Luce úgy ítéli meg, hogy fájdalmas búcsú előtt áll Elon Musk, >
Orbánék harmadik nekifutása Magyar Péter mentelmi jogának megvonására
Magyar Péter azt gondolja: Orbán azért cseszegeti európai képviselőként a mentelmi joga megvonásával, mert így akarja >
Még sugároz a Szabad Európa Rádió
Annak ellenére, hogy a liberális adó évtizedek óta szálka az autokraták szemében és Trump most jócskán >
Fordult a kocka, nagy bajban van Oroszország
Ezt állítja Ambrose Evans-Pritchard, a The Daily Telegraph jobboldali újság világgazdasági szerkesztője. A Washingtonnal tető alá >
Ha megoldást akar Gázában, az USA-nak be kell áldoznia Netanjahut
Ezt nyilatkozta a Neue Zürcher Zeitungnak Gilles Kepel Közel-Kelet-szakértő, a párizsi Politikatudományi Intézet vezető kutatója. Emlékeztet >
Nagyot ment a baloldal Ausztráliában
Hát akkor ennyit a Tegyük Újra Naggyá Mozgalomról – állapítja meg a Wall Street Journal konzervatív >
Kik akadályozzák, hogy újra demokrácia legyen?
Most viszont Magyar Péternek köszönhetően esélyt kaptunk egy második rendszerváltásra, sok minden újrakezdésére, újragondolására – szinte >
Bárki is nyer Romániában, belekerül a 22-es csapdájába
Marc Champion arra számít, hogy holnap a szélsőjobbos Simion fut be elsőként a megismételt romániai elnökválasztáson, >
Ébresztő volt a csaknem 24 órás spanyol és portugál áramszünet
Így véli a Financial Times szerkesztősége, amely szerint a kormányoknak a zöld átmenet mellett gondoskodniuk kell >