2025. május 9. péntek
Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

Zita mama letérdel

Bódis Gábor
Bódis Gábor
Zita mama letérdel
Gurmai Zita térdre borul Ion Iliescu előtt

„Most nem is beszélve az 1990-es marosvásárhelyi "fekete márciusról" (akkor vakult meg egyik szemére Sütő András), amit Iliescu még 15 évre rá is a magyarokra kent.” A hvg.hu blogjából:

„Az európai értelemben vett utódpárti baloldal fénylő csillaga, a progresszív nő, aki hisz a szolidaritásban, az ember, aki a magyar rendszerváltást az arab tavaszhoz hasonlította, újabb progresszív cselekedettel hívta fel úgy a nemzetközi progresszió, mint az internetes mémközösség figyelmét.”

„A megszorításokban gondolkodó konzervatív szemlélet helyett, a gazdasági növekedésbe, az emberekbe, a munkahelyteremtésbe való befektetés vezetheti ki Európát a válságból, és indíthatja el országainkat ismét a fejődés útján" – mondta Gurmai Zita a kormányzó román szocdemek (PSD) hétvégi kongresszusán, majd megragadott egy virágcsokrot, közölte, hogy this flower is the founding president ("ez a virág az alapító elnök"), fogta a virágot, az emelt pódiumon letérdelt a hozzá emelkedő Ion Iliescu volt államfőhöz, és átadta neki a csokrot, puszi-puszi.” (…)

„Ion Iliescu valóban a PSD alapító elnöke, mert a párt a túlságosan is progresszív Ceausescu megölése utáni komcsi másodvonal, a Nemzeti Megmentési Front utódpártja, ő annak is a vezetője volt, és ők deklaráltan nem a kommunizmussal, hanem csak a diktátorral akartak leszámolni. Iliescut ugyan a diktátor a hetvenes-nyolcvanas években félreállította (illetve ő maga visszahúzódott), de amikor helyzetbe került, háromszor is (1990 januárjában, áprilisában és júniusában is) brutális, fasisztoid bányászokkal verette szét az ellenzéki munkás- és diáktüntetéseket. A náci pogromokhoz hasonlítható fellépésnek több tucat áldozata és sok száz sebesültje volt.”

„Most nem is beszélve az 1990-es marosvásárhelyi "fekete márciusról" (akkor vakult meg egyik szemére Sütő András), amit Iliescu még 15 évre rá is a magyarokra kent, mondván, "a magyarok tüzelték fel a kedélyeket" a március 15-i ünnepségeikkel. A legprogresszívebbek élénken emlékeznek arra is, hogy 2004-ben Iliescu államfő kitüntetést adományozott a magyargyűlölő és antiszemita Corneliu Vadim Tudornak, ami miatt a holokauszt-túlélő Randolph Braham professzor viszont visszaadta ugyanezt az elismerést.”

„A román forradalom után persze Iliescuból is az európai értelemben vett utódpárti szocdem lett, fénylő állócsillag. Leborulunk a nagysága előtt.”

2013. április 24.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója

A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >

Tovább

„Ezek nácik”

A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >

Tovább

A VALÓSÁG VISSZAVÁG

Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >

Tovább

Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett

A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >

Tovább

Édentől balra

Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >

Tovább

A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI

Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >

Tovább

Eltűnt a türelmes középút

Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >

Tovább

„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”

Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >

Tovább

Magyar, szerb két jó barát?

Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >

Tovább

SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK

Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >

Tovább

A kíméletlen múlt utánunk nyúl

A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >

Tovább

Az aranykorról szóló narratíva hitelét vesztette

A polgárok érzékenyebbé váltak a baljósan terjedő korrupcióra, amit Vučić elnök is érzékelt, ezért ezekben a >

Tovább