2025. május 13. kedd
Ma Szervác, Imola, Imelda névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Hende Csaba indul a veseköve után

„Hiányozni fog, mert az MDF-től a polgári körökön át a Fideszig ívelő pályája bővelkedett szórakoztató elemekben.” Para-Kovács Imre (hvg.hu):

Ül a honpolgár a fotelban, és onnan élvezi a rendszerváltást, a zűrzavaros liberális demokratikus korszakot és a nemzeti együttműködés megszilárduló rendszerét, és nagyon örül annak, hogy egyik szomszédunk sem indított háborút ez idő alatt. Ennek elsődleges oka a honvédelmi miniszterek sora, amelyeknek csak kvintesszenciája Hende Csaba, ez a mindenre tökéletesen alkalmatlan, azonban rendkívül szervilis ember, aki pontosan olyan hülyén néz ki civilben, mint rohamsisakban, ami azért nem mondható el mindenkiről. Természetesen nem ezért kell távozni a hírek szerint, hanem azért, mert – khm – előnytelen gazdasági döntéseket hozott. Állítólag.

Engem már az is hisztériába hajló állapotba kergetett, hogy egyáltalán bármilyen döntést hozott regnálása alatt, hiszen feladata abban állt, hogy hülyén nézzen lőtéren, felszálló pályán, Kossuth téren és a Parlament épületében, illetve amikor Orbán Viktor ránéz, akkor bólintson. A megszólalás is fakultatív volt, de ezek szerint néha döntött, és akkor persze rosszul. Nem vagyok meglepve, azonban feltétlenül jeleznem kell, hogy ez egyértelmű jele a Fidesz-rendszer hanyatlásának, mert a fénykorban nem történhetett volna meg, hogy egy miniszter döntsön. Bármiben. Nem azért vannak ők ott, hanem, hogy eltereljék a miniszterelnökről a figyelmet, és sokaságot képezzenek a 284 államtitkárral és a 4321 helyettes-államtitkárral, amikor feléjük fordul a Hír TV Echo Tv kamerája.

Hende Csaba legnagyobb pillanatait majd összegyűjtik mások, de az biztos benne lesz a best of-ban, amikor kijelentette, hogy Vadai Ágnes ellen az ügyészség eljárást indított, az ügyészség pedig nem tudott róla, pedig nem állt tőlük távol az ötlet, csak éppen hamarabb jött meg az ítélet, mint az idézés. Menesztésében az sem játszik szerepet, hogy a Honvédelmi minisztérium adta ki Szentmihályi Szabó Péter verseskötetét, amit személyesen a miniszter ajánlott a megjelentek figyelmébe, minősíthetetlen baromságok kíséretében.

Az sem lehet igaz, hogy csak azért vett elavult és gyakorlatilag használhatatlan helikoptereket, hogy vesegörcs esetén hamarabb érjen a kórházba, mert azért vett elavult és gyakorlatilag használhatatlan helikoptereket, mert hülyékkel vette körül magát, akik nem mertek neki szólni, hogy elavult és gyakorlatilag használhatatlan helikoptereket vásárol éppen. Azaz szó sincs korrupcióról, hiszen a Honvédelmi minisztérium üzletfelei azonnal levették, hogy felesleges lefizetni valakit, akit simán át is lehet verni.

A holokauszt-emléknapon is Aromót a fékezhetetlen agyvelejű nyulat idézte, amikor kijelentette: Nem fordulhat elő ismét, hogy az ezeréves magyar állam nem tudja megvédeni állampolgárait. Értelmezem. Az bármikor előfordulhat, hogy az ezeréves magyar állam megint nem akarja megvédeni állampolgárait, de az sohasem, hogy nem tudja. Biztató. Óvatosan felvetném, hogy amennyiben mégis akarná, akkor sem tudná, mert a honvédelmi miniszter sem hont, sem állampolgárt nem tud megvédeni, egyszerű alkalmatlanság miatt. És ne reménykedjenek, mert nincs mögötte alkalmas vezérkar, és utódja is egyenzimes Fidesz-szolga lesz, aki majd hülyén néz lőtereken, reptereken és nemzeti ünnepeken, aztán, ha nagyon unatkozik, majd vesz valamit, ami nem hasznos, nem korszerű, de baromi drága.

A Nemzeti Vágta megnyitóján megtudhattuk, hogy (a 3-as metró felújítása alatt például, bocs) ismét lovas nemzet lehetünk: „Talán egyszer majd azok, akik lovagolni akarnak, Magyarországra jönnek. Ez a mai nap – bízom benne – egy nagy lépés az ehhez vezető úton” – fogalmazott Hende Csaba. Most pedig mennie kell, kimaxolta a miniszterséget, remélhetőleg félre is tudott tenni valamit.

Mindazonáltal hiányozni fog, mert az MDF-től a polgári körökön át a Fideszig ívelő pályája bővelkedett szórakoztató elemekben, őszinte tekintete, amiből elementáris erővel sütött a szerethető butaság, megszólalásai, melyeknek értelmezése még saját maga számára is megoldhatatlan feladatot jelentett, és természetesen azok az emlékezetes fotók a lego-emberkének álcázott miniszterről. Emberi volt, egy közülünk, semmi extra, csak a megbízható minimál, Gregor Samsa, aki egy napon arra ébredt, hogy miniszterré változott.

De nem nekrológ ez, nem szomorkodjunk, hanem örüljünk, hogy még számtalan csodás megbízatás vár rá. Első körben Orbán Viktor a Washington Post főszerkesztőjének akarta kinevezni, de Kumin Ferenc – kellő óvatossággal – felvilágosította, hogy az nem fog menni, így aztán találgathatunk, hol látjuk legközelebb.

Csak remélni tudom, hogy valami jól látható helyre kerül.

2014. szeptember 10.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Ez maga a rendszer

S persze ugyanez köszön vissza a folyamatosan hangoztatott nemzetiségi politikában, ahol a „nemzeti érzés”, a „magyarság >

Tovább

„Farkasokkal táncoló”

Az Economist elemzése szerint a bizonytalanság és a feszültség egyszerre jelentkezik a beharangozott ukrajnai béketárgyalások előtt, >

Tovább

Az ukrán-magyar kémjátszma

Az sem világos, hogy mi történik az Ukrajnából származó titkosszolgálati információkkal. „A legnagyobb kockázat az, hogy >

Tovább

Orbán összeesküvés-játéka

Orbán belpolitikai játszmát folytat az összeesküvéssel, az Ukrajnával kirobbant kémvádat az ellenzék ellen igyekszik fordítani – >

Tovább

Egy horogkereszt-szörnyeteg Von der Leyen fejjel

Mivel az USA már nem számít ellenségnek, most az EU került a moszkvai propaganda célkeresztjébe. Megjelent >

Tovább

Választási pamflet

Csakhogy nekünk nem olyan Európa kell, amelyben egy sírgyalázóval bármiben is egyet lehet érteni. A mi >

Tovább

Elváltak haragos útjaik

A rezsim félreérthetetlenül, pont úgy viszonyul Magyar Péterhez, ahogy üldöző az üldözötthöz, miközben Gyurcsány Ferenc, aki >

Tovább

Orbán ügynökei kémkedtek Ukrajnában?

Az ukrán vádakból az rajzolódik ki, hogy a magyar katonai hírszerzés a többi közt fel akarta >

Tovább

A politikai újonc Magyar Péter véget vet Orbán bűvhatásának

Tavaly február óta rakétasebességgel tör előre a Tisza elnöke – állapítja meg a svájci közmédiában, az >

Tovább

Merz lehet minden idők legfontosabb német kancellárja

Ivan Krasztev úgy gondolja, hogy nincs Európában olyan politikus, aki igazodási pont lehetne a vadonatúj német >

Tovább

Netanhaju abban gondolkodik, hogy vagy elfoglalja Gázát, vagy lakhatatlanná teszi

Bármelyik is következik be, ő csak nyer vele. Mindkét terven az látszik, hogy a szélsőséges politika >

Tovább

Ha kudarcot vall a Merz-Macron-duó, az azt jelenti, hogy Európa zátonyra fut

Ezt jelentett Párizsból az új kancellár villámlátogatás után a Handelsblattnak Gregor Waschinski. Esélynek gondolja a földrész szempontjából >

Tovább