Ma Mónika, Flórián névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Re és kontra
Jegyzetem célja most nem a migránsokról szól, hanem arról, hogy KI MILYEN NAGY MAGYAR. Hát nálam Ez ütötte ki a biztosítékot. Sinkovich Zsuzsa (Facebook):
Szeretném mindjárt az elején leszögezni, senkit és senkiket nem pártolok és nem támogatok. Csupán megosztom a MAGÁNVÉLEMÉNYEMET. Ezért mindenkit arra kérek, amennyiben szeretnének hozzászólni ezt csakis kulturált módon tegyék.
Szabadkáról származom, Vajdaságból. Életem javát ott éltem le. Iskolák,munkahelyek, család, barátságok, szerelmek, gyermekem megszületése , mind ehhez a városhoz köt. Múlt időben írom, mert pár éve Hollandiába költöztem.
Büszke vagyok arra, hogy egy olyan városban, közegben élhettem, ahol több nemzet él, több nyelven beszélhettünk, több féle kultúra vett körül. Ezt a fajta többnyelvűséget itt Hollandiában csak kamatoztatni tudom. A családban Magyar nyelvet használtuk, magyar nyelven végeztem az iskolák többséget, tehát a magyarság bennem van…Így bátran ki merem jelenteni, hogy Magyar vagyok. Egy olyan Magyar, aki ismer más nyelveket, más nemzet szokásait, kultúráját. Nemcsak ismeri, hanem elfogadja és szereti azt.
Semmivel sem vagyok kevesebb, mint azok, akik kimentek a népszavazásra. SEMMIVEL... Hogy én miért nem mentem ki? Azért, mert nem értek egyet a magyar politikával. Nem vagyok sem migráns párti és nem vagyok migráns ellenes sem. Nem érzem magamat kellően felkészülve, sem kellően bölcsnek, hogy erről józanul tudjak nyilatkozni. A média és az internet tele van minden féle hírekkel. Senkinek nem hiszek. Könnyű okoskodni a szobában számítógép mellett. Mindkét félnek a re és a kontra tábornak is.
Jegyzetem célja most nem a migránsokról szól, hanem arról, hogy KI MILYEN NAGY MAGYAR. Hát nálam Ez ütötte ki a biztosítékot. Senkinek sincs joga megkérdőjelezni a magyarságát azoknak a személyeknek, akik nem mentek ki szavazni.
A magyarság nem itt kezdődik és nem itt fejeződik be.
Mindenkinek megköszönöm, aki bölcsen hozzá tud fűzni valamit a gondolataimhoz.
Következő cikk: Gyurcsányék végleg kivonulnak a parlamentből
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett
A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >
Édentől balra
Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >
A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI
Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >
Eltűnt a türelmes középút
Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >
„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”
Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >
Magyar, szerb két jó barát?
Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >
SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK
Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >
A kíméletlen múlt utánunk nyúl
A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >
Az aranykorról szóló narratíva hitelét vesztette
A polgárok érzékenyebbé váltak a baljósan terjedő korrupcióra, amit Vučić elnök is érzékelt, ezért ezekben a >
A vajdasági magyar közösség helyzete és jogainak érvényesítése
A Szerbiában és Vajdaságban kialakult helyzet miatt a magyar közösségben egyre jobban eluralkodik a kiábrándulás, a >
Egy új nemzedéki mítosz
Természetesen ebben a küzdelemben a hatalom az állami erőszak bevetésével elfojtja az egyetemista megmozdulásokat. Ezt Vučić >
MAGYAR TYACIK
Magyarországon és Szerbiában is most valójában a jelenlegi hatalmi elit uralmának a megőrzéséről van szó, amelyik >