Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
Öt-tíz éven belül eltűnhet a nyomtatott sajtó
„Az újságírók a prekariátus tagjai lesznek, vagyis a jelenlegi kapitalizmus osztályhierarchiájában legalul elhelyezkedő réteghez tartoznak majd, ez pedig már a lumpenproletariátus alatt található.” Szabad Magyar Szó:
Az interneten – ellentétben a nyomtatott lapoktól – nem lehet hazudni az olvasottsággal kapcsolatban, mivel minden látogatót pontosan feljegyeznek a rendszerek.
A rádió megjelenésekor mindenki temette a nyomtatott sajtót, azonban a papír alapú újságok halála nem következett be. Most azonban egy új helyzet állt elő, éppen ezért úgy gondolom, hogy az internet és a digitális forradalom valóban képesek azt megtenni, ami a rádiónak nem sikerült: eltüntetni a nyomtatott sajtót – ezt mondta Miroljub Radojković, a Politikatudományi Egyetem professzora az Internet hatása a nyomtatott sajtóra nevet viselő konferencián, amelyet pénteken rendeztek meg Belgrádban a Danas napilap szervezésében.
Radojković szerint a nyugaton egyre népszerűbb „papír nélküli háztartások” trend nagyon gyorsan teret nyer majd a világ másik részein is, ami véleménye szerint kedvez az ökológiának, viszont negatív hatással lesz az újságírás minőségére.
– Az újságírók a prekariátus tagjai lesznek, vagyis a jelenlegi kapitalizmus osztályhierarchiájában legalul elhelyezkedő réteghez tartoznak majd, ez pedig már a lumpenproletariátus alatt található. Csak arról fognak írni, ami a monitorukon megjelenik. A napilapoknak nem kellene, hogy a valóságnak a percről percre történő platformja legyenek. A napilapok egy napos késése időt biztosít arra, hogy a saját gondolataikat használva az újságírók egy olyan terméket alkossanak, amelyben vannak saját gondolatok – mondta Radojković.
Ana Marković (Asocijacija medija) kihangsúlyozta, hogy a digitális platformra való átállás szükségszerű, mivel ez egy olyan tendencia, amelyet a tájékoztatási eszközöknek alkalmazniuk kell, ha el akarják kerülni a megszűnést.
– Igaz, hogy a szerkesztői politika megváltozott, azonban az internet egy olyan visszajelzést ad, amelyből kiderül, az emberek mire kíváncsiak, mit akarnak olvasni. Az interneten – ellentétben a nyomtatott napoktól – nem lehet hazudni az olvasottsággal kapcsolatban, mivel minden látogatót pontosan feljegyeznek a rendszerek. Ami a nyomtatott sajtót illeti, addig jelenik majd meg, amíg lesz saját olvasóközönsége – mondta Marković.
Srđan Đurđević, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) szerbiai képviselője egyetért azzal, hogy az internet drámai hatással volt a sajtóra, és szerinte az emberek az információk többségéhez ma már valamilyen internetes kapcsolattal rendelkező készülék (tablet, okostelefon, számítógép, stb) segítségével jutnak el.
– Mégis úgy gondolom, hogy a végén annak lesz hitele, aki megjelenteti az egész történetet. Hogy ez most egy nyomtatott újság teszi meg vagy egy honlap, többé-kevésbé mindegy, és a technológiai fejlődéstől függ majd. Nemrég otthon egy dinnyét akartam felvágni, hogy kiszedjem a magokat, azonban nem találtam egy darab újságpapírt sem, amelyre rátettem volna a magokat, hogy megszáradjanak. Talán ez az egyik legjobb bizonyítéka annak, hogy „az a pillanat” már itt van.
Dragan Varagić, internetes szaktanácsadó Radojković professzorral ellentétben, nem gondolja, hogy a nyomtatott lapok áttérése az internetes platformra nem fog a minőség rovására menni.
– Ha hiszik, ha nem, sokkal érdekesebb és szebb napok várnak a médiára. A honlapokon jelenleg aktuális és elterjedt mennyiségi modellt idővel felváltja a minőségi modell. Egy idő múlva ismét a minőség lesz az, ami számít, mivel az emberek egyik pillanatban túlterheltek lesznek majd a sok felesleges információtól – hangoztatta felszólalásában Varagić.
Marija Matić (Direct Media) azon a véleményen van, hogy a digitális média befolyása tovább fog nőni, mivel olyan generációk lépnek a felnőttkorba, akik már az okoseszközökön nőttek fel.
– Pont ezért a digitális marketingre fordított összeg évről évre nő, de még mindig nincs azon a szinten, amire öt-hat évvel ezelőtt számítottunk. Ennek az oka, hogy a nyomtatott sajtó befolyása még mindig igen nagy.
Következő cikk: A Népszabadság teste még meleg, felkészül: Bors, 169 Óra, Kisalföld, Délmagyar, Népszava, Szabad Föld, Vasárnapi Hírek
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Az összebékíthetetlen táborok
Miközben a Ćacilendban Baja Milan Kninđa dalait zengték a hangszórók, pár száz méterrel odébb a belgrádi >
A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója
A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >
„Ezek nácik”
A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >
A VALÓSÁG VISSZAVÁG
Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >
Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett
A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >
Édentől balra
Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >
A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI
Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >
Eltűnt a türelmes középút
Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >
„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”
Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >
Magyar, szerb két jó barát?
Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >
SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK
Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >
A kíméletlen múlt utánunk nyúl
A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >