Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
A Vatikán 166. sz. közleménye
Ma tették közé a Szentszék állásfoglalását. >
A hűséges Hachiko története
Hachiko 1923 novemberében látta meg a napvilágot Japánban, Odate városában. Alig két hónapos volt, amikor >
Hogyan szaporodnak a rendőrök?
Dublinban elszabadult egy rendőrségi ló. Utóbb a termetes állatból előtört a párzási ösztön, és majdnem >
Amerika felfedezése annak köszönhető, hogy Kolumbusz nőtlen volt
Kolumbusz Kristóf kizárólag azért fedezhette fel Amerikát, mert nőtlen volt – jelenti kanadai tudósítónk. Tudniillik ha >
Okosabb vagy, mint egy ötödikes?
– Budapest melyik európai ország fővárosa? – így hangzott az amerikai iskolákban a harmadikos földrajz tananyagnak >
A fasiszták zászlaja alatt
A fasiszták zászlaja alatt1 A filozófus bevásárolt és már majdnem hazaért a lakásába. Fényes nappal, Budapest szívében. >
Motivált zsírégetés
Végre egy szellemes hirdetés a reklámok sivárságában: >
Úrvezetők Kínában
A felvételek gyűjteménye gyakorlatilag egyetlen sarkon készült. >
Előkerült az egyik legijesztőbb felvétel a Japánt sújtó szökőárról
Néhány napja tűnt fel a videómegosztókon a döbbenetes amatőr felvétel. >
Mosdók a világ minden tájáról
A leleményesség határtalan. >
Balla László esete Tito marsallal
Balla László* mérnök, a szabadkai Műszaki Iskola igazgatója, neves sportoló, Szabadka város díszpolgára, az egykori Jugoszlávia >
Távol Nigériától
Közel tíz éve, amikor először jártam Nigériában, ellenállhatatlanul magával ragadott a földrész gyönyörűsége. Megismerni egy másik, >
Napi ajánló
A szexmániás botrányhős, egykori demokrata politikus okozott most komoly gondot Hillary Clintonnak
Hillary: „Tizenegy napra vagyunk életünk talán legfontosabb választásától. A voksolások már tartanak az országban. Az amerikai nép tehát megérdemli, hogy azonnal megismerhesse a teljes tényeket.” 444.hu:
Tizenegy nappal az amerikai választások előtt jött az újabb komoly fordulat az amerikai választási kampányban: az FBI pénteken bejelentette, hogy újranyitják a nyomozást Hillary Clinton emailjeinek ügyében.
A bejelentés óta eltelt időben már azt is tudni, mi indokolja a nyomozást: a hatóságok Clinton magánszerveréhez kapcsolódó emailt találtak Anthony D. Weiner lefoglalt számítógépén. Azaz egy másik nyomozás során, véletlenül került elő mindez.
Weiner az elmúlt évek legnagyobb botrányhőse az Egyesült Államokban, az egykori képviselő és New York-i polgármester-jelölt szexbotrányról szexbotrányra bukdácsol már évek óta, ráadásul a kezdeti ügyektől, azaz hogy miközben nős volt, más nőknek küldözgetett magáról szexuálisan explicit képeket és üzeneteket, most már sokkal súlyosabb sztorinál jár: egy 15 éves lánynak küldött videoüzenetek és chatbeszélgetések ügyében nyomoznak.
Weiner felesége Huma Abedin, aki Hillary Clinton régi bizalmi embere, kampányának helyettes vezetője. Abedin ugyan egyszer még megbocsátott férjének, de amikor idén augusztusban kitört az újabb botrány, jelezte, hogy különköltöznek.
Az FBI igazgatója, James B. Comey a Kongresszusnak írt levélben tárta fel, hogy Clinton levelei egy nem kapcsolódó ügyben kerültek napvilágra: miközben az FBI a 15 éves lánynak küldött levelek ügyében nyomozott.
A nyomozóhatóság most azt fogja megvizsgálni, hogy a lehetséges, hogy Clinton magánszerveréről származó levelek tartalmaznak-e helytelenül kezelt titkos információkat. Azt az FBI még nem erősítette meg, hogy a levelek tényleg a magánszerverről származnak, de arra már utalt Comey, hogy ránézésre igen.
Ez egy komoly fordulat az ügyben, amiben az FBI egyszer már lezárta a nyomozást, akkor vádemelés nélkül. Hillary Clinton külügyminisztersége idején is egy magánszervert tartott fenn és arról intézte privát levelezését. A gond ezzel az, hogy titkosított információk is előfordultak a levelekben, ami súlyos nemzetbiztonsági kockázatot vet fel.
Weiner laptopján állítólag feleségének több tízezer emailjét találták meg. Comey már most jelezte a Kongresszusnak, hogy nem tudja, mennyi ideig fog tartani, amíg átvizsgálják az emaileket és azt sem tudni, hogy ezek új levelek-e, vagy olyanok, amiket korábban már vizsgáltak.
Beindult a kampány is
Órák teltek el, mire Hillary Clinton megszólalt az FBI bejelentése után. A demokrata párti elnökjelölt pénteken délután az iowai Cedar Rapidsban kampányolt, ám beszédében nem utalt a történtekre. A kampányrendezvényről tudósító CNN hírtelevízió riportere akkor azt jelentette, hogy Clinton közvetlen munkatársait sokkolta James Comey FBI-igazgató döntése, és az a tény, hogy az újabb nyomozásról szóló információt a kongresszus republikánus politikusainak írt levelében közölte.
Este, az iowai fővárosban, Des Moines-ban azonban Clinton már sajtóértekezletet tartott és felolvasta nyilatkozatát. Ebben a többi között hangsúlyozta: az FBI-nak nyilvánosságra kell hoznia a tények teljességét az újonnan előkerült elektronikus levelekről.
"Tizenegy napra vagyunk életünk talán legfontosabb választásától. A voksolások már tartanak az országban. Az amerikai nép tehát megérdemli, hogy azonnal megismerhesse a teljes tényeket"
- olvasta fel nyilatkozatát Hillary Clinton.
Republikánus vetélytársa, Donald Trump, rögtön a vizsgálat újraindításáról szóló információk nyilvánosságra kerülése után egy New Hampshire-i kampányrendezvényen reagált, leszögezte, hogy ez "nagyobb ügy, mint a Watergate-botrány volt". Este, Iowában kampányolva visszatért a történtekre. Hangsúlyozta, ha az FBI újraindította a nyomozást, akkor a háttérben biztosan komoly dolog lehet.
A kampánygyűlésen Trump hívei örömujjongásban törtek ki és Hillary Clintonra utalva azt skandálták: "börtönbe vele!". (New York Times, MTI)
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Európa Oroszország támadásai alatt áll, és kérdés, miért nem tesz ezek ellen
Ezt a kérdést teszi fel a Politico amerikai portál európai kiadásában. „Egy ideje az orosz titkosszolgálatok agresszív akcióit >
A Monroe-elv és ami ebből következett
A gyakorlatban azonban a hidegháború viszonyai között, a szovjet és kommunista fenyegetés nyomásában a nemzetbiztonságát fenyegetőnek >
Izrael nem alapozhatja politikai stratégiáját a megkérdőjelezhetetlen katonai erőre
A palesztinokhoz fűződő viszonyt egy évtizeden át a jobboldal szabta meg, ám felsült vele. A hadsereg >
Még Trump sem állhat a törvény felett
Őt is megilleti persze a tisztességes tárgyalás és az ártatlanság vélelme. Ám nem szabad semmiféle kiváltságot >
Európa új frontvonalai
Az olasz Külpolitikai Intézet igazgatónője szerint új határok alakulnak ki Európában, mert a háború bebizonyította, hogy >
A szaudi-iráni megállapodásról
Persze, van még egy ismerős ismeretlen ebben s közel-keleti egyenletben, aki nem is olyan háttérszereplő, különösen, >
Putyin határtalan étvágya – Moldova, Koszovó és Bosznia
Moszkva meg akarja buktatni a kisinyovi kormányt, hogy az ország orosz befolyás alá kerüljön, és ezzel >
Léggömb, vagy csak egy lufi?
Az aligha új, hogy két állam kémkedik egymás ellen, amióta világ a világ, ez az egyik >
Az olasz miniszterelnök jobb, mint a híre
A Die Welt korábbi főszerkesztője nem ért egyet azokkal, akik félreverik a vészharangot az olasz miniszterelnök >
Mi a gond a kínai lakosság csökkenésével
Paul Krugman kétségbe vonja a hivatalos kínai adatokat, mármint hogy tavaly váratlanul fogyni kezdett a lélekszám, >
Netanjahu Izrael legnagyobb ellensége, miért nem száll vele szembe a Nyugat?
Hiszen a keményen jobbos vallási koalíció nekimegy a polgári szabadságjogoknak, külföldön pedig megbízhatatlan partnernek ígérkezik. Netanjahu >
Ha Putyin belebukik a kalandba, egy jó ideig káosz áll be
Viszont kiaknázhatja Magyarország, Lengyelország és Románia, hogy megkaparintson olyan tartományokat, amelyekről 1919 és 45 között volt >