Ma Katalin, Kitti, Zsófia, Piusz névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
Bencze Imre: Édes, ékes apanyelvünk
Kezdjük tán a jó szóval: Tárgy esetben jót. Ámde tóból tavat lesz, nem pediglen tót. Egyes >
Napi ajánló
Levél egy amerikai barátomnak
„Trumpot meg kell állítani és ez a feladat Terád vár. De Te már nem hívhatod Amerikát segítségül, ahogy mi tettük. Neked őt újra fel kell fedezned.” Dejan Anastasijević, egy aggódó szerbiai állampolgár (Balkan Insight):
Amíg rettegve várjuk, hogy mik lesznek Donald Trump első elnöki lépései, el akarom mondani Neked, hogy tudom mit érzel. A szó szoros értelmében gondolom: pontosan azt, amit én éreztem, amikor Slobodan Milošević 1987-ben átvette a hatalmat a Szerb Kommunista Párt felett. És amikor három évvel később lesöpörte a demokratikus ellenzéket az első többpárti választásokon.
Mint ahogy most Te, én is rémülettel néztem, hogy a látszólag tisztességes honfitársaim, hirtelen megszabadulva a politikai korrektség fékjeitől és Milošević médiája által felbiztatva borzalmas dolgokat kezdtek ordibálni a más nemzetiségű barátaikról és szomszédjaikról. (…)
Akárcsak Te, én is remélem, hogy Trump nem teszi meg azokat a szörnyű dolgokat, amelyeket a kampánya során megígért: bezárni a politikai ellenfeleit, tömeges deportálások, a kínzások legalizálása, a Fal.
De elárulhatom, haver, ezek hiú ábrándok. Az enyémek akkor hulltak szét, amikor egy nyári este néztem Belgrádban ahogy a Jugoszláv Néphadsereg páncélkocsijai dübörögtek Vukovár, a régi barokk horvát város felé, amelyet rommá lőttek. És utána még egyszer, 1992 tavaszán, amikor megkezdődött Szarajevó ostroma.
(…) Visszatérve Szerbiára, még egy dolgot említenék: harcunk során egy valamire mindig felnéztünk, Uncle Sam-re. És ő segített is, politikailag és anyagilag is támogatta a Milošević szembeni ellenállást.
Ez egy másik Amerika volt, szeptember 11-e, Afganisztán és Irak, Guantanamo előtti. Ha nem is egy tündöklő város a dombon, de általában véve egy jóhiszemű birodalom, amely tiszteletben tartotta állampolgárai emberi jogait, és néha más országok polgáraiét is.
Ez az Amerika már majdnem kimúlt. Osama bin Laden és Georg Bush ezt elintézték és Barack Obama igyekezete, hogy helyreállítsa a dolgokat csak részben volt sikeres. Most Trump arra törekszik, hogy Amerikát ennél még zűrösebb hellyé tegye. Meg kell állítani és ez a feladat Terád vár. De Te már nem hívhatod Amerikát segítségül, ahogy mi tettük. Neked őt újra fel kell fedezned.
Következő cikk: Atlantisz a vízen és a Frankfurti biblia vásár
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
Hátulról kapaszkodnának a szekérre
A most leköszönt alkotmánybíró újbóli megjelenését a közéletben úgy is lehet értelmezni, hogy talán vissza szeretne >
VMDK: Civil szervezet-e az Agenda, vagy csupán egy politikai háttérkassza?
A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) megdöbbenéssel értesült Pásztor Bálint, a VMSZ elnökének azon nyilatkozatáról a >
A szörnyű egyoldalúság
Magyar Péter feltette a kérdést, hogyan lehetséges, hogy a Pannon tévében miközben hevesen szurkoltak kizárólag Fidesznek, >
A VAJDASÁGI MAGYAR KÖZÖSSÉG 51 SZEMÉLY TÚSZA
Nem kell azon csodálkozni, hogy a VMSZ vezető testületeinek tagsága közül senki még csak nem is >
A VMDK és a VMÚ az elkövetkező hónapokban áradni fog
Ennek ideig-óráig a legfőbb akadályát a Nemzeti Tanács közpénzekből fenntartott médiumai képviselik. A következő hónapokban ezeknek >
VMDK: KÖZÖS JÖVŐT, NEM HÁZI VITÁKAT!
A tegnapi vitaműsor bebizonyította: a hatalom retteg a valódi, tapasztalt ellenzéktől, ezért inkább „házi bajnokságot” rendezett >
BUDAPESTEN NEM TÖRTÉNT EGYEZTETÉS!
Pásztor Bálint olyan politikát folytat, amely egyrészt ellentétes a magyarországi választók érdekeivel, másrészt tovább mélyíti a >
BUDAPESTEN NEM TÖRTÉNT EGYEZTETÉS!
Pásztor Bálint olyan politikát folytat, amely egyrészt ellentétes a magyarországi választók érdekeivel, másrészt tovább mélyíti a >
Lesz még Vajdaságban magyar politikai reneszánsz
A Vajdasági Magyar Újrakezdést azok az emberek hozták létre, akiknek elegük van a korrupcióból, a nepotizmusból, >
VMDK: Elszámolás: Papíron minden rendben, de kinek a zsebében?
Az MNT háza táján a válasz minden kényelmetlen kérdésre ugyanaz: „Minden fillérrel el tudunk számolni.” Ez >
Surányi Zoltán: A Stróman
Al Capone is a pénzen, az adócsaláson, a kettős könyvelésen bukott le, a VMSZ vezetői, oligarchái >
Félő, hogy civilizációs vákuumba kerülünk
A VMSz tíz körömmel a hatalom megtartásáért harcol és nem igazodik a korszellemhez, nem tervezi a >

