Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Fiók
Jelszó:
Legnépszerűbb
Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek
És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >
Egy „Széchenyi-idézet” nyomában
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >
Szeles Mónika exkluzív
1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >
Európa, a vén kurva
E sorok írójának csak az a történelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >
The Orbán family’s enrichment with a little government help
„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >
Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia
Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >
A gyertyák csonkig égnek
„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >
Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük
A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >
A kiválasztott nép ilyennek látja Európát
Spitzertől: >
A fehér kabát
Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >
A Napló Naplója
Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >
Szeretet
Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >
Napi ajánló
lIyesmit még nem hallottam
Azt veszem észre, hogy ez sok józanul gondolkodó embert elidegenít a politikáról. Egyre gyakrabban hallom: csakis a lóvéról van szó, nem pedig értékekről és elvekről. Végel László Közéleti naplójából:
Pesten mindössze egy napot töltök, az antikváriumban vásárlok néhány könyvet, aztán a kiadóm könyvesboltjában átveszem a napokban megjelent Egy makró emlékiratainak tiszteletpéldányait. A negyedik kiadást. Késő éjszaka Újvidékre érkezve a magammal hozott pesti újságokat lapozgatom. A 168 Órában Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke nyilatkozik. Arra a kérdésre, hogy a soron következő választások brutálisabbak lesznek-e minden eddiginél határozott igennel válaszol, majd kifejti, hogy miért. „Mára a liberálisok ugyanolyan kirekesztők, mint a nácik meg a komcsik, sőt szövetségre is lépnének velük.” Sokféle liberalizmus-bírálatról tudok, bírálni lehet és kell is, de a nácik közé az európai eszmetörténeti vitákban még senki sem helyezte. Egyébként a nácik és a sztálinisták voltak a liberalizmus leghevesebb ellenfelei. Az ördög találmányának nevezték.
Focisták és funkcik
Ezekben a hetekben Balzac, Sinkó és Camus regényeiben, esszéiben merültem el. Majdnem kiment a fejemből, hogy holnap lesznek a választások. Az erőszakos kampány miatt nem érdekelt a dátum. Azt veszem észre, hogy ez sok józanul gondolkodó embert elidegenít a politikáról. Egyre gyakrabban hallom: csakis a lóvéról van szó, nem pedig értékekről és elvekről. A politikai pályán legkönnyebb meggazdagodni. Azzal szoktam ilyenkor csillapítani a háborgókat, hogy a foci is sok pénzt hoz a házhoz.
Fűnyírás után
Szavaztam, aztán Temerinben nyírtam a füvet. Késő éjszaka iránytaxitval Újvidékre tartottam, a városba érve, három hatalmas Vučić-reklámplakátot pillantottam meg, olyan nagyon voltak, hogy majdnem eltakarták az eget. Hazajövet látom az interneten, hogy Szerbia népe Akeksandar Vučićot köztársasági elnöknek választotta.
Következő cikk: Napló Kör: A pluralizmust nemcsak az internetnek, de a médiának is tükröznie kell
Kommentek
Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.
Komment írásához be kell jelentkeznie.
Legfrissebb
A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója
A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >
„Ezek nácik”
A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >
A VALÓSÁG VISSZAVÁG
Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >
Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett
A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >
Édentől balra
Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >
A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI
Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >
Eltűnt a türelmes középút
Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >
„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”
Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >
Magyar, szerb két jó barát?
Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >
SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK
Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >
A kíméletlen múlt utánunk nyúl
A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >
Az aranykorról szóló narratíva hitelét vesztette
A polgárok érzékenyebbé váltak a baljósan terjedő korrupcióra, amit Vučić elnök is érzékelt, ezért ezekben a >