2025. május 9. péntek
Ma Gergely, Katinka, Alberta, Édua névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

Zagyva

Tamás Gáspár Miklós
Tamás Gáspár Miklós

Az úgymond „demokratikus” ellenzék és civiltársadalmi ellenállás nehezen kihüvelyezhető elveit már nem kéri számon senki, amikor a demokratikus erők testvérien együtt mutatkoznak a korszerű szélsőjobboldal megvesztegető férfibájú verőembereivel, de azt talán megfontolhatnák ezek az erők, hogy támogatóik stílusérzékét és ízlését is próbára teszik, amikor a poszt- és neofasisztákkal hetyegnek. Tamás Gáspár Miklós (hvg.hu):

Orbán miniszterelnök úr éket vert az összellenzéki együttműködés nemlétezésébe.

A jó szándékú Gulyás Márton a kívánatos választójogi reform érdekében videót adott közre a népszerű sorozatában, amelyben különféle közéleti személyiségek – kiválóak, kevésbé kiválóak, hírhedt nagy idióták, szennysajtómunkások, valamint fasiszták – szálltak síkra a jó ügyért, amelynek megvalósításához arra lenne szükség, hogy előre elérték légyen a célt, amelynek érdekében az akció szerveződik. (Ha belezöldült volna ebbe a gondolatmenetbe a nyájas olvasó: az arányos választási rendszer arra lenne jó, hogy leváltsák az Orbán-rendszert, ám az arányos választási rendszer bevezetésének akkor volna – talán – esélye, ha az Orbán-rendszert már leváltották.)

A magyarországi, jobb híján „demokratikus”-nak nevezett (becsmérelt) ellenzék szokásai közé tartozik az utóbbi időben a szélsőjobboldallal való együttműködés többfajta fokozatával való kísérletezés, fantáziálás, tervezgetés.

Zagyva „nomen est omen” György Gyula, a kiérdemesült kvázináci huligán (volt jobbikos államférfi) megjelent a Gulyás Marci-féle jóindulatú videón, amiért egyik korábbi híve a honi közéletben megszokott, kifinomult iróniával azt vélelmezte, hogy Zagyva úr „liberális köcsög”.

Mire Zagyva (egykori államférfi) a következőket mondta neki, barátian tréfálkozva:

Büdös zsidó! Hagyjuk ezt a zsidó tempót! Figyelj…, ma este ne aludj otthon, neked véged van, ezt nem úszod meg, f….opó köcsög, meg leszel b…va, elintézünk örökre! Kinyírunk téged is, a feleségedet és a kislányodat is!

A telefonos évődés szövegét – a kurrens szokásokkal összhangban – fölvették, rendőr is meghallgatta, és így tovább.

Zagyva úr kollegiális bírálatát közreadta a kormányszerető internetes néplap, a Pesti Srácok – amelytől távol áll a gorombáskodás, illetve az etnikai kisebbségek, netán külföldiek korholása –, majd a páratlan taktikai és labdaérzékű miniszterelnök, dr. Orbán Viktor úr utasította dr. Pintér Sándor szkv. r. vőrgy., belügyminiszter urat, az őrizet-védelem ismert szakemberét, hogy zéró-tolerálja az antiszemitizmust. Orbán dr. úr köztudomású anti-antiszemitizmusa lobot vetett, amióta – lelki alkatával nyilvánvaló ellentétben – kénytelen volt ismételten szóba hozni jobboldali riválisának (a Jobbiknak) a természetellenes hajlamait, s arra is rákényszerült, hogy olyan keresetlen ősmagyar (uralaltáji) szóképzést alkalmazzon, mint a „zsúrpubi”. Pázmányhoz, Aranyhoz és Kosztolányihoz méltó nyelvi telitalálat.

Zagyva urat kisvártatva zéró-tolerálni fogják, és Orbán miniszterelnök úr éket vert az összellenzéki együttműködés nemlétezésébe.

Az úgymond „demokratikus” ellenzék és civiltársadalmi ellenállás nehezen kihüvelyezhető elveit már nem kéri számon senki, amikor a demokratikus erők testvérien együtt mutatkoznak a korszerű szélsőjobboldal megvesztegető férfibájú verőembereivel, de azt talán megfontolhatnák ezek az erők, hogy támogatóik stílusérzékét és ízlését is próbára teszik, amikor a poszt- és neofasisztákkal hetyegnek. Tiszteletre méltó, nagy múltú, komoly emberek is pártolták a közelmúltban a Jobbikkal való összefogás segítőkészen gyakorlatias eszméjét.

Ha ennek nem látták eddig morális akadályát, talán most az esztétika segít. De akármit is tesznek, mindenképpen Orbán Viktor jön ki jól belőle.

 

2017. június 12.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Az összebékíthetetlen táborok

Miközben a Ćacilendban Baja Milan Kninđa dalait zengték a hangszórók, pár száz méterrel odébb a belgrádi >

Tovább

A vajdasági magyar kisebbség szellemi egységének ápolója

A minap Németh László a Belgrádi Főegyházmegye érseke, a kisebbségi magyar politikusokkal ellentétben emberi hangon és >

Tovább

„Ezek nácik”

A parlamentben durva szavak hangzanak el. Ezek nácik, mutogat Ana Brnabić a szerbiai parlement elnöke az >

Tovább

A VALÓSÁG VISSZAVÁG

Vučić elnök azt szeretné, ha nem tudnánk megkülönböztetni a jót a rossztól, a hamisat a valóstól, >

Tovább

Az uralkodó osztály a saját propagandájának áldozata lett

A kormánypolitikusok náciknak nevezik a fiatalokat, illetve a mögöttük rejtezgető „felbujtogatókat”. Nyilvánvaló, hogy nem erről van >

Tovább

Édentől balra

Ezért is írtam az esszé végén, hogy az „út keresése vereséggel végződhet”, de a „vereségnek megszületnek >

Tovább

A SÖTÉTSÉG TERJESZTŐI

Mindebből az derül ki, Pásztor Vučić szavait ismételgeti, továbbra is szorgalmazza, hogy a közösség felejtsen el >

Tovább

Eltűnt a türelmes középút

Az ember vagy ide, vagy ide kényszerül. Mindeközben az írástudók sopánkodnak, hogy nincs többé társadalmi befolyása >

Tovább

„EGY KÖZÖSSÉG, EGY PÁRT, EGY VEZÉR”

Fremond Árpád és Juhász Bálint általában, a különböző eseményeken többnyire úgy jelennek meg, mint a pártelnök >

Tovább

Magyar, szerb két jó barát?

Együtt harcol? Nem áprilisi 1-i tréfa volt a hír, hogy a magyar és az akkor lemondásban >

Tovább

SZERB VILÁGOT ÉPÍTŐ KISEBBSÉG(ÜGY)I MINISZTEREK

Demo Beriša is csak az egyik a Đuro Macut bosszúállónak is nevezett kormánya lojalista miniszterei közül. >

Tovább

A kíméletlen múlt utánunk nyúl

A múlt nem csak szép, hanem sokszor kíméletlen is, utánunk nyúl, akkor is, ha ennek nem >

Tovább