2024. május 17. péntek
Ma Paszkál, Ditmár, Rezeda névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

A mai Magyarország a szélsőjobb erotikus álmát testesíti meg

A mai Magyarország a szélsőjobb erotikus álmát testesíti meg

Amerika legbefolyásosabb Konzervatív Konferenciája, a CPAC meghívta Orbán Viktort az egyik leghírhedtebb európai autokratát. A gesztus, hogy a magyar vendég mondjon beszédet a szerveződés augusztusi dallasi tanácskozásán, újabb aggasztó jelzés, mármint hogy a tengerentúli jobboldal felkarolja a tekintélyelvűséget. Orbán manapság az amerikai konzervatívok dédelgetett kedvence, amiért autoriter rendszert csinált Magyarországból – hála az agresszív, nacionalista politikának, illetve annak, hogy bevetette a hatalmat a bírálók és az ellenzék visszaszorítására. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Rolling Stone

 

Amerika legbefolyásosabb Konzervatív Konferenciája, a CPAC meghívta Orbán Viktort az egyik leghírhedtebb európai autokratát. A gesztus, hogy a magyar vendég mondjon beszédet a szerveződés augusztusi dallasi tanácskozásán, újabb aggasztó jelzés, mármint hogy a tengerentúli jobboldal felkarolja a tekintélyelvűséget.

Orbán manapság az amerikai konzervatívok dédelgetett kedvence, amiért autoriter rendszert csinált Magyarországból – hála az agresszív, nacionalista politikának, illetve annak, hogy bevetette a hatalmat a bírálók és az ellenzék visszaszorítására. A mai Magyarország a szélsőjobb erotikus álmát testesíti meg. Jellemzően fellép a bevándorlás ellen, fokozta a központi ellenőrzést a sajtó és a bíróságok fölött.

A CPAC májusban Budapesten tartotta első európai konferenciáját. Az amerikai jobboldal tapsikol annak, hogy a magyar miniszterelnök erősember módjára kormányoz. Trump vörös szőnyeget terített elé, amikor felkereste a Fehér Házban. A Fox News nem ritkán egészen behízelgő dicséretet zúdít a politikusra.

Hogy a konzervatívok bálványozzák a magyar hatalomgyakorlás módját, az azzal függ össze, hogy nekik nem okoz semmiféle gondot a magyar demokrácia visszacsúszása. Az Orbán-kabinet forgatókönyvvel szolgált a republikánusok számára, akik hasonló, elnyomó nemzetállamot szeretnének Amerikában. Orbán gyakorlatilag ezt a programot mutatta be két hónapja a magyar fővárosban a CPAC rendezvényén és most magával hozza az Egyesült Államokba is.

 

Yahoo/National Review

 

Orbán Viktor nem egészen egy hónap múlva valószínűleg megosztja kormányzati vízióját, illetve nyomós geopolitikai kérdésekben is kifejti véleményét Texasban, a Konzervatív Politikai Akció Konferencián. A szervezők nevében Matt Schlapp elnök kijelentette: büszkék arra, hogy vendégül láthatják a magyar kormányfőt, mert a szocializmus ellen az egész világon folyik a harc.

A jelentés rámutat, hogy a magyar vezető arról ismert: központosítja a hatalmat, ugyanakkor ellenáll a globalizációnak. Irányvonalát gyakran hasonlítják ahhoz, amit Donald Trump meghirdetett az „Amerika mindenekelőtt”-tel. Ugyanakkor azzal vádolják, hogy Kínához és Oroszországhoz törleszkedik, utóbbitól igen nagymértékben függ a magyar energiaellátás. A dallasi tanácskozáson egyébként a felszólal a szélsőséges brit Nigel Farage is.

 

Neue Zürcher Zeitung

 

Orbán Viktor dominálja a politikát, a gazdaságot és a sajtót, mind a három területet gátlástalanul átalakítja – maga autoriter elképzeléseinek megfelelően. Revizionista politikát folytat, a határon túli magyarokra potenciális választóként tekint. A hév már ott tart nála, hogy beszédírója a készülő szónoklatokban nem említheti Magyarországot kis államként.

Ezt annak kapcsán fejti ki a svájci lap, hogy recenziót közöl a Berlinben élő történész-író, Dalos György könyvéről, amely nemrégiben jelent meg németül „Az Orbán-rendszer – Magyarország tekintélyuralmi átalakulása” címmel. Egyértelműnek tekinti, hogy a szerző joggal nem tekinti magát Orbán barátjának, hiszen értelmiségiként Dalos úgy érzi, hogy a miniszterelnök ellene is támadást intéz.

A politikus meggyőződéses liberálisból lett autoriter, aki vasmarokkal tartja kézben a Fideszt. Belső viták szinte nincsenek, de nem hajlandó párbeszédre más pártokkal sem. Egymaga hozza meg az összes fontos személyi döntést, ha valaki kitáncol a sorból, az repül – jó esetben Brüsszelbe, egyébként Debrecenbe vagy Hódmezővásárhelyre.

A radikalizálódás során Orbán ejtette saját egykori jótevőit is, lásd Sorost. Dalos bemutatja, hogy a kormányfő milyen trükkökkel verte keresztül az Orbán-rendszert a közéletben. Az értékelés azonban kifogásolja, hogy a kötet nem kellő mértékben foglalkozik bizonyos kérdésekkel, így a zsidók helyzetével, vagy a vallás, illetve az egyházak szerepével és azzal, hogy a rezsim kulcsfigurája milyen sajátos rajongást tanúsít a putyini Oroszország iránt.

 

Die Presse

 

A magyar Greenpeace képviselője hatalmas sikernek tartja, hogy pénzhiányra hivatkozva egyelőre lekerült a napirendről a Fertő-tő magyar szakaszának természetromboló átépítése. Rodics Katalin ugyanakkor arra figyelmeztet: nem szabad megengedni, hogy átdolgozzák a 45 milliárdosra tervezett beruházást. Az építkezés előkészítő munkálatai már nagy területen folytak, ám a szakértő szerint a természet most remélhetőleg gyorsan visszahódítja, ami az övé. 

Bízik abban, hogy a döntéshozók belátták: ez egy soha ki nem fizetődő befektetés, amely ráadásul hatalmas környezeti károkkal jár. Így végképp talonba tették a tervet. Annál is inkább, mert már most sincs elég víz a mederben, hát még ha turisták tömkelege zúdul a tájra. Szerinte egyébként az elképzelés felülvizsgálatában szerepet játszott a tömeges tiltakozás is.

A Greenpeace Österreich úgy foglalt állást, hogy megérte az ellenállás. Nem betonozták be a partot, így sikerült elhárítani a legrosszabbat, de most figyelni kell, mi történik az építési területen. A nagyarányú földmunkák ellenére nagyjából vissza lehet állítani az eredeti állapotot, mert lehetővé kell tenni, hogy a helyiek újból használhassák a strandot.

 

FT

 

Az FBI igazgatója egészen példátlan módon a brit elhárítás vezetőjével közös sajtóértekezleten figyelmeztetett arra, hogy napjainkban a kínai kémkedés jelenti a legnagyobb veszélyt az USA és szövetségesei számára. Christopher Wray azt hangsúlyozta Londonban, hogy még az ukrán háború idején sem szabad levenni a tekintetet Peking mesterkedéseiről. Merthogy a kínai fenyegetés igencsak átfogó és hosszú távú. A számítógépes hírszerzéstől az amerikai politika befolyásolására tett kísérletekig terjed.

Azt mondta, hogy a kormányok, az üzleti és a tudományos élet képviselői egyre inkább ráhangolódnak a veszélyre, ám a másik oldal fokozza tevékenységét. Ennélfogva az FBI nagyjából 12 óránként indít vizsgálatokat valamilyen kínai ügyben. Ám erre az ellenfél csak még rafináltabb módszereket vet be, igyekszik elködösíteni, eltitkolni, amit csinál.

Az amerikai és a brit elhárítás segíteni akarja a cégeket, hogy ki tudják védeni az ellenséges hírszerzés próbálkozásait. A brit házigazda kiemelte, hogy az oroszok a hadiiparban, illetve az energetikában igyekeznek értesüléshez jutni, a kínaiak viszont szintet léptek, mert őket szinte minden érdekli. Wray ezt megtoldotta azzal, hogy a biztonsági szolgálatok remélhetőleg más országokban is segítik a magánszektort a kínai törekvések meghiúsításában.

 

Der Standard

 

A semlegesség nevében defetisták lendültek akcióba Svájcban és Ausztriában, ám hiba volna fizetni egy zsarolónak, mert ha a világ enged az orosz elnöknek, akkor az hazugságok és erőszak segítségével újabb és újabb követelésekkel állna elő. Ezt fejti ki legújabb kommentárjában Paul Lendvai.

Megállapítja, hogy Vlagyimir Putyin tudatosan kelti a félelmet, amikor azzal riogat, hogy télen nyugaton hidegek lesznek a lakások, mert Oroszország leállítja a gázszállításokat. A diktátor máris elkönyvelheti, hogy fontos osztrák és svájci tényezők sürgetik az erkölcsi kapitulációt.

Így a szélsőséges Svájci Néppárt egyik befolyásos politikusa azt hangoztatta, hogy a szankciók nagyobb károkat okoznak Európának, mint az oroszoknak. Ausztriában a konzervatívokhoz kötődő Gazdasági Kamara elnöke nyilvánosan kétségbe vonta a megtorló intézkedések értelmét. Az egyértelműen Putyin-barát Szabadságpárt nem győzi ünnepelni a kijelentést, ám az kárt okoz az ÖVP-nak és csupán fokozza a bizonytalanságot.

 

 

 

2022. július 12.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Orbánék nem szavazzák meg a Srebrenica-határozatot

A srebrenicai Emlékközpont igazgatója igen zavarónak minősítette, hogy Magyarország ellenzi a készülő ENSZ-határozatot, amely a 29 >

Tovább

Orosz érdekek szolgálása Csádban - Orbán Gáspárral

Nem kizárt, hogy Magyarország hírszerzési csomópont csádi kiépítésén dolgozik, feltehetően azért, hogy az orosz érdekeket szolgálja. >

Tovább

Newsweek: Orbán Viktor nem Amerika barátja

Hszi a múlt héten éppen azért kereste fel Budapestet, mivel meg akarja változtatni a jelenlegi világrendet. >

Tovább

„Magyar Péter – messiás, patkányfogó vagy a remény hordozója?”

A Fidesz-sajtó magán kívül van: már szó sincs migránsokról, Sorosról, Orbán békeapostoli voltáról, minden célkereszt Magyarra >

Tovább

Túléli-e a cionizmus a háborút?

Youval  Noah Harari úgy gondolja, hogy a gázai háború megkérdőjelezi az egész cionista ideológiát, pedig az Izrael >

Tovább

Orbán hanyatlása

A miniszterelnökre az elmúlt évtized leggyengébb választási eredménye vár. Ennek következménye lesz európai szinten is, ahol >

Tovább

Putyin fél a vereségtől

Erre utal, hogy menesztette a védelmi miniszterét. Azaz az elnök pozíciója korántsem annyira erős, ahogyan azt >

Tovább

Magyar Péter személyében egy újonc száll szembe Orbán Viktorral

A magyar miniszterelnöknek idáig sok oka nem volt az aggodalomra a belpolitikában, de ez most változik. >

Tovább

Vágyakozás Trump után

A legtöbb országban hideglelést kapnak a politikusok, ha arra gondolnak, hogy visszatérhet Trump, ezzel szemben Orbán >

Tovább

Hszi rideg és számító

A Times vezércikke arra figyelmezteti a magyar és a szerb vezetést, hogy ne ugorjanak be a >

Tovább

Nincs hadüzenet

E cikk előbbi húszvalahány sora arról szól, választások előtt egy hónappal miről beszél a magyar pártpolitika. >

Tovább

Magyarország Kína legnyilvánvalóbb gyalogja az Unióban

A történelmi látogatás megpecsételi, hogy Orbán Peking kulcsszövetségese lett a nyugatról kelet felé vezető úton. Az >

Tovább