2024. május 18. szombat
Ma Erik, Alexandra, János névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

A legújabb EU-döntés csak súlyosbítja Orbán Viktor helyzetét

A legújabb EU-döntés csak súlyosbítja Orbán Viktor helyzetét

A múlt héten az Európai Tanács úgy határozott, hogy követi a Bizottság ajánlását és a jogállam megsértése miatt visszatart 6,3 milliárd eurót szintén a regionális keretből. Ehhez jön most hozzá ugyanennek az alapnak jóval nagyobb hányada, éspedig azon az alapon, hogy ma már költségvetési forrásokat csak akkor lehet utalni, ha az érintett tagállamokban nem érheti szó a ház elejét az alapjogok miatt. Erre az Unió végrehajtó testületének oda kell figyelnie, mielőtt elfordítja a pénzcsapot. Ám a brüsszeli indoklás szerint Magyarországon baj van a bírák függetlensége körül. További kifogás az LMBT-törvény, a genderellenes diszkrimináció, a tudomány szabadsága, továbbá a menedékjog elleni fenyegetés. A jogállami fenntartások miatt Magyarország a múlt héten ugyan elvi felhatalmazást kapott a járványalap 5,6 milliárdjának elköltésére, de ahhoz is előbb fel kell mutatnia: végrehajtotta az ígért változtatásokat. Navracsics Tibor tegnap azt állította, hogy olyan egyezség született a kohéziós alapról, amelynek eredményeként immár semmi sem áll a pénzek utalásának útjában, de azt nem említette, hogy azért itt még van egy kis bibi. A lap pedig hiába kereste, hogy akkor tisztázzák, hogy is van ez. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

FT

 

Brüsszel visszatartja a Magyarországnak előirányzott felzárkózási támogatások jó részét, mivel az Orbán-kormány adós a reformokkal, így nem lehet biztosra venni az igazságszolgáltatás függetlenségét. A Bizottság ugyan azt közölte, hogy átfogó megállapodást kötött a magyar vezetéssel a 2027-ig terjedő költségvetési időszakra, ám a szóban forgó 22 milliárd euró zömét egyelőre nem tudja utalni, mert a Fidesznek előbb még teljesítenie kell egy sor jogállami feltételt.

Az illetékes biztos úgy fogalmazott, hogy a beruházások csak megfelelő intézményi és jogi keretek között lehetnek hatékonyak, és megvalósításuknak összhangban kell állniuk az EU szabályaival, valamint értékeivel. A döntés csak súlyosbítja Orbán Viktor helyzetét. A kormányfő mielőbb szeretne hozzájutni a közösségi pénzekhez, miután a forint az idén mélyrepülésre váltott. Budapest évek óta csörtézik Brüsszellel a jogállam miatt. A magyar állapotok a bírálók szerint veszélyeztetik a nyugati adófizetők pénzének tisztességes és átlátható felhasználását.

A múlt héten az Európai Tanács úgy határozott, hogy követi a Bizottság ajánlását és a jogállam megsértése miatt visszatart 6,3 milliárd eurót szintén a regionális keretből. Ehhez jön most hozzá ugyanennek az alapnak jóval nagyobb hányada, éspedig azon az alapon, hogy ma már költségvetési forrásokat csak akkor lehet utalni, ha az érintett tagállamokban nem érheti szó a ház elejét az alapjogok miatt. Erre az Unió végrehajtó testületének oda kell figyelnie, mielőtt elfordítja a pénzcsapot. Ám a brüsszeli indoklás szerint Magyarországon baj van a bírák függetlensége körül.

További kifogás az LMBT-törvény, a genderellenes diszkrimináció, a tudomány szabadsága, továbbá a menedékjog elleni fenyegetés. A jogállami fenntartások miatt Magyarország a múlt héten ugyan elvi felhatalmazást kapott a járványalap 5,6 milliárdjának elköltésére, de ahhoz is előbb fel kell mutatnia: végrehajtotta az ígért változtatásokat.

Navracsics Tibor tegnap azt állította, hogy olyan egyezség született a kohéziós alapról, amelynek eredményeként immár semmi sem áll a pénzek utalásának útjában, de azt nem említette, hogy azért itt még van egy kis bibi. A lap pedig hiába kereste, hogy akkor tisztázzák, hogy is van ez.

 

FAZ

 

Magyarország példája bizonyítja, hogy a korrupció szétrágja a demokratikus viszonyokat. Erre hívja fel a figyelmet közös cikkében az EP német szociáldemokrata alelnöke és egyik Bundestag-béli párttársa. Katarina Barley és Frank Schwabe kiemeli, hogy különösen rosszkor derült fény az Európai Parlament görög alelnöke körüli vesztegetési ügyre, mert a demokrácia egyébként is nagy kihívásokkal néz szembe, így a történtek egyenesen életveszélyesek. A politikával szembeni bizalomhiány ugyanis alávág a demokrácia alappillérének.

Persze ahol fontos döntések születnek, ott mindig fennáll a lehetőség, hogy felüti a fejét a korrupció. Ezért világos szabályok, továbbá megfelelő intézmények szükségesek, részben a visszaélések megelőzésére, részben a vétkesek megbüntetésére. Mellesleg a hasonló bűnügyeket az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése, de a német törvényhozás sem úszta meg.

A Katargate összes szála még nem ismert, de bizonyos következtetéseket így is le lehet vonni. Egyrészt, hogy az összeurópai parlament szabályozása nem kielégítő, ha bűncselekmény gyanúja merül fel, a nemzeti hatóságokhoz kell fordulni. Ezen változtatni kell. Továbbá sürgősen ki kell terjeszteni a normákat az olyan esetekre, amikor 3. államok lobbiznak Strasbourgban. Ezen kívül szükség van egy olyan testületre, amely megfelelő jogi eszközök birtokában hatékonyan ellenőrizni tudja a játékszabályok betartását. Nyugodtan lehet ez az Európai Ügyészség.

Semmiképpen sem szabad megengedni, hogy a korrupció szétrombolja a demokráciát és megkérdőjelezze az európai intézmények legitimációját.

 

Politico

 

A lengyel miniszterelnök szerint mind országa, mind az új olasz kormány torkig van az unió bürokráciájával, és igazi demokráciát szeretnének, nem pedig európai szuperállamot. Mateusz Morawiecki az egyik olasz lapnak nyilatkozott, éspedig először azóta, hogy az olaszoknál megalakult a háború utáni időszak eddigi legjobboldalibb vezetése. Azt hangoztatta, hogy Varsó és Róma meg akarja újítani az EU-t, amihez az alap a nemzetek Európája.  Kiállt amellett, hogy meg kell tartani az egyhangú döntéshozatal elvét, mert szerinte máskülönben a legerősebb tagállam zsarnoksága jön.

Nem kérnek a brüsszeli apparátus diktátumából, vissza kell térni az alapító atyák elveihez. A politikus nekirontott Németországnak, amikor felvetették neki, hogy Giorgia Meloni szerint a németek és a franciák szava többet számít az Unióban, mint a többieké. Kijelentette: így is nagy árat kell fizetni Berlin hibás politikájáért, kiemelve, hogy az invázió előtt a német fél igencsak függött az orosz energiaszállításoktól. Szerinte ha németek döntenének mindenről, a gázár csak még magasabb volna.

Arra is kitért, hogy a két ország egyaránt erősen támogatja Ukrajnát. Megállapította, hogy Putyin neoimperialista politikája súlyos veszélyt jelent mind Kijev, mind egész Európa számára.

 

 

 

2022. december 23.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

A 24. órában

A világ sokféle problémás állapotában Magyarország egy különálló, süllyedő sziget, és nem volna jó teljesen elmerülni. >

Tovább

A Peking és Moszkva közötti hatalmi játszmában az európaiak a „hasznos idióták”

Alexander Görlach a Ide Weltben úgy látja, hogy az európaiak, köztük Orbán, a hasznos idióta szerepét >

Tovább

A gyűlölet el van vetve

Amikor az oroszbarát, baloldali populista Fico az ősszel összeállt egy kicsiny, szélsőjobbos párttal, a döbbenet épp >

Tovább

A tét

Ami gyanús, az nem gyanús. – Ami nem gyanús, az a gyanús – mondta Pelikán József >

Tovább

Orbánék nem szavazzák meg a Srebrenica-határozatot

A srebrenicai Emlékközpont igazgatója igen zavarónak minősítette, hogy Magyarország ellenzi a készülő ENSZ-határozatot, amely a 29 >

Tovább

Orosz érdekek szolgálása Csádban - Orbán Gáspárral

Nem kizárt, hogy Magyarország hírszerzési csomópont csádi kiépítésén dolgozik, feltehetően azért, hogy az orosz érdekeket szolgálja. >

Tovább

Newsweek: Orbán Viktor nem Amerika barátja

Hszi a múlt héten éppen azért kereste fel Budapestet, mivel meg akarja változtatni a jelenlegi világrendet. >

Tovább

„Magyar Péter – messiás, patkányfogó vagy a remény hordozója?”

A Fidesz-sajtó magán kívül van: már szó sincs migránsokról, Sorosról, Orbán békeapostoli voltáról, minden célkereszt Magyarra >

Tovább

Túléli-e a cionizmus a háborút?

Youval  Noah Harari úgy gondolja, hogy a gázai háború megkérdőjelezi az egész cionista ideológiát, pedig az Izrael >

Tovább

Orbán hanyatlása

A miniszterelnökre az elmúlt évtized leggyengébb választási eredménye vár. Ennek következménye lesz európai szinten is, ahol >

Tovább

Putyin fél a vereségtől

Erre utal, hogy menesztette a védelmi miniszterét. Azaz az elnök pozíciója korántsem annyira erős, ahogyan azt >

Tovább

Magyar Péter személyében egy újonc száll szembe Orbán Viktorral

A magyar miniszterelnöknek idáig sok oka nem volt az aggodalomra a belpolitikában, de ez most változik. >

Tovább