2024. május 13. hétfő
Ma Szervác, Imola, Imelda névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Nemzetközi sajtószemle

Orbán kapitulált

Orbán kapitulált

Ezt állapítja meg Nikolas Busse, a Frankfurter Allgemeine Zeitung felelős külpolitikai szerkesztője. Jutott neki némi rivaldafény, ám semmi érdemi engedményt nem kapott Brüsszelben, még az országa sem. Ahhoz képest, hogy mekkora lármát csapott előtte, ami történt, az a megadással ér fel. Hiszen pillanatok alatt átment a létfontosságú ukrán segélycsomag. Erős a benyomás, hogy Orbán legalább annyira utazott a látványos fellépésre, mint amennyire az egész ukrán-téma foglalkoztatta. Megint kerékkötő lehetett, de a fényképeken Macron, Meloni, Scholz, Michel és von der Leyen társaságában örökítették meg. Olyan trófea az, amelyet egy autoriter vezető valószínűleg szívesen mutogat odahaza. De ezen felül az égvilágon semmit sem tud felmutatni. Egyetlen követelése nem teljesült, az ukrán támogatás ügyében többé nem vétózhat. Viszont Magyarország nem jut hozzá a befagyasztott alapokhoz, és ez is igen fontos eredmény. Az hiba volt, hogy a Bizottság a múlt év végén megpróbálta 10 milliárddal lépre csalni Orbánt. Előbb reformálja meg a rendszerét, utána kaphatja meg a pénzt. Hogy a végén feltette a kezét, az két, objektív tényezőn múlhatott: a 26-ok nélküle is meg tudták volna szervezni a segítséget, illetve a csúcs előtt felsorakoztatták, hogy mi mindennel tudják jobb belátásra bírni. Ha folyton homokot próbál szórni a gépezetbe, akkor nem számíthat kedvező elbírálásra olyan kérdésekben, amelyek Magyarországnak fontosak. Szelestey Lajos nemzetközi sajtószemléje:

Reuters

 

Amerikai törvényhozók mindkét párt részéről arra szólították fel a magyar miniszterelnököt, hogy az Országgyűlés haladéktanul iktassa törvénybe Svédország felvételét az Észak-Atlanti Szövetség Szervezetébe. A Szenátus NATO megfigyelő csoportjának republikánus társelnöke, valamint egy demokrata honatya egyaránt sürgette, hogy a Fidesz-kormány sürgősen módosítsa a hozzáállását.

A felsőház Külügyi Bizottságának egyik kormánypárti tagja, Ben Cardin kijelentette: mélyen aggasztja, hogy merre tart a magyar vezetés, hiszen egészen mostanáig gátolta Ukrajna megsegítését, valamint a NATO bővítését. Kijelentette, hogy ilyet egy szövetséges nem csinál, így felmerül, hogy a magyar állam mennyire lehet része a vízummentességi programnak.

 

Yahoo/AP

 

A francia elnök visszautasította, hogy a magyar kormány bármit kapott volna cserében, amiért belement az ukrán segélycsomagba. Mint mondta, szó sincs semmiféle ajándékról, amiért Orbán elállt a megállapodás útjából. Csupán szavatolták neki, hogy nem kell hátrányos megkülönböztetésre számítania a jogállami eljárás során.

Egy magas rangú uniós vezető elárulta: az egyezség érdekében igen sokat segítettek a kis csoportban tartott egyeztetések közvetlenül a tegnapi találkozó hivatalos megnyitása előtt. A magyar vezető ott értette meg, hogy nincs egyetlen szövetségese sem.

Egyébként lengyel kollégája már előre kijelentette, hogy az olyan elvek ügyében, mint a jogállam, nem lehetséges kompromisszum. Mint ahogy Ukrajna kapcsán sem. Tusk hozzátette, hogy ha az uralkodik el Európában, amit Orbán képvisel, akkor az ukránok bizonyosan veszíteni fognak.

 

Euractiv

 

Daniel Freund számára az a tegnapi brüsszeli események tanulsága, hogy Orbán csak az erő nyelvén ért. A német zöld EP-képviselő megismételte, hogy szerinte a politikus autokráciát csinált Magyarországból – barátai és családtagjai lopják az uniós milliárdokat. Hogy az USA mennyire működhetett közre a meggyőzésében, arról törvényhozó kifejtette, hogy egy valaki bizonyosan felbukkant a színfalak mögött: Putyin.

Hogy mi vezérelte a magyar miniszterelnököt, azt nem tudta megmondani, ám ha bárki azt hiszi, hogy Európának jó, ha Ukrajna veszít, az súlyosan téved. Az pedig elképzelhetetlen, hogy Magyarország megkapja a szomszéd állam bizonyos területeit. Ha Kijev alulmarad, akkor viszont az orosz harckocsik nem állnak meg az ukrán határoknál. És lehet, hogy a következő célpont éppen Magyarország lesz. 

 

Bloomberg

 

Paradox módon a dühös belga gazdák besegítettek az EU-nak, hogy az rávegye az ellenállás  feladására Orbánt. A termelők ugyanis egész éjjel járatták a traktorok motorját és nyomták a dudát a tanácskozás részvetőit vendégül látó hotel mellett. Így a kormányfő reggel arra panaszkodott a német kancellárnak, valamint az Európai Tanács elnökének, hogy nem tudott aludni.  

Michel poénnal válaszolt, mondván, hogy a farmereket szándékosan ő hívta Brüsszelbe, majd áttértek a futballra. Valójában a magyar politikus azért látszott megtörtnek, mert teljesen egyedül maradt a véleményével. Ám uniós illetékesek úgy látják: egy valamit azért mindenképpen elért, hiszen arra törekedett kezdettől fogva, hogy ti. ráirányuljon a figyelem.

Ugyanakkor az eredmény megszilárdítja Meloni, Scholz és Macron szövetségét, egyben pedig javítja Michel pozícióit, miután kemény bírálatok érték, mivel idő előtt meg akart válni tisztségétől. Így viszont Orbánt hozta volna helyzetbe az Unió soros elnökeként.

 

Politico

 

Meloni és a francia vendégszeretet vette rá Orbánt, hogy belemenjen az ukrán segélyprogramba. Az olasz kormányfő hónapokon át udvarolt magyar kollégájának. Kihasználta, hogy hosszú időre tekint vissza a kapcsolatuk és többször nekifutott, míg a jelek szerint a végén sikerrel járt – közölte két olasz diplomata – nem az Olaszország Fivéreitől.  

A héten mindent bevetett: telefonon beszélt Orbánnal, késő este egy órán át négyszemközt tárgyalt vele a közös brüsszeli szállodában, majd reggel újfent. A francia elnök pedig ételt-italt bevetett, amikor Párizsban vendégül látta a magyar politikust.

Illetékesek úgy gondolják, hogy a magyar vezetőnek a végén nem maradt más választása, hacsak nem akar hatalmas politikai válságot. No, meg a többiek nem riadtak vissza attól, hogy megmutassák, ki az úr a háznál.

 

FAZ

 

A többi tagállam határozottan visszaverte Orbán minden nyomásgyakorlási kísérletét. De ez már akkor látszott, amikor tegnap reggel szótlanul belépett a Tanács épületébe. Ezúttal nem büszkeségtől dagadó kebellel vonult végig a vörös szőnyegen, inkább átvágott, hogy lifttel menjen fel tárgyalóterembe, ahol már vártak rá az ötök: a német kancellár, a francia elnök, az olasz kormányfő, valamint a Bizottság, illetve az Európai Tanács elnöke, hogy meggyőzzék.

Nagyon úgy látszott sejtette, ha nem tudta, mi vár rá, vagyis, hogy győztesként nem távozhat. Így jövőben nem vétózhat Ukrajna ügyében, hogy megkapja a befagyasztott szubvenciókat. A saját logikáját fordították ellene, mert ugyan szó lehet az ukrán segélyek felülvizsgálatáról, de nem a program folytatásához, hanem a változtatásához kell egyhangú jóváhagyás. Vagyis 26 partnert kellene megnyernie, ha le akarja állítani a kifizetéseket, ami ég és föld az ő elképzeléséhez képest.

Ami történt, az Orbán szemszögéből olyan, mintha kiderült volna, hogy a király meztelen. Vagy mint a pókerben, amikor fel kell tárni a lapokat, hogy megtudják: ki az, akinek valójában nem volt semmi a kezében. Ám ahogy egy szemtanú elmesélte: amikor világossá vált számára, hogy esélye nincs, akkor meghátrált. Nem engedheti meg magának, hogy tartósan magára maradjon.

 

Der Standard

 

Pofont kapott Brüsszelben Orbán: kénytelen volt beismerni, hogy a 26-ok tényleg komolyan gondolják a megbüntetését, ha nem tér jobb belátásra. De ekkora arcátlanság még nem fordult elő az EU történetében: a miniszterelnök hetek óta azzal fenyegette a többieket, hogy megfúr egy olyan témát, amely egész Európa jövője szempontjából kulcsfontosságú.

Azt állította, hogy egyedül ő képviseli a helyes álláspontot, mindenki más súlyosan téved. Túszszedőnek nevezte a partnereket, mert következményeket helyeztek kilátásba, ha Magyarország továbbra is obstruál. Aztán hirtelen azt közölte, hogy meggondolta magát. Már csak az hiányzott, hogy bejelentse: blöff volt az egész.Vagyis hogy azért csinálja, mert kell neki a sajtófelhajtás, szeret a szalaghírekben szerepelni.

Ám ezúttal nem jött be neki. El kellett fogadnia, hogy nem magyar érdekeket képvisel, amikor lábban tipor az európai érdekeken. Elsősorban Németország és Franciaország szorította sarokba. De hogy már a találkozó előtt bedobta a törülközőt, azzal bevallotta, mennyire gyenge. Súlyos fiaskó érte, viszont semmit sem kapott érte a pannon autokrata. Csattanós tasli kíséretében megmutatták neki, hol a határ.

Viszont súlyos károkat okozott saját országának. Ezt sokáig nem fogják elfelejteni neki a kelet-európaiak és az ukránok. A király meztelen.

 

FAZ

 

Orbán kapitulált – állapítja meg Nikolas Busse, felelős külpolitikai szerkesztő. Jutott neki némi rivaldafény, ám semmi érdemi engedményt nem kapott Brüsszelben, még az országa sem. Ahhoz képest, hogy mekkora lármát csapott előtte, ami történt, az a megadással ér fel. Hiszen pillanatok alatt átment a létfontosságú ukrán segélycsomag.

Erős a benyomás, hogy Orbán legalább annyira utazott a látványos fellépésre, mint amennyire az egész ukrán-téma foglalkoztatta. Megint kerékkötő lehetett, de a fényképeken Macron, Meloni, Scholz, Michel és von der Leyen társaságában örökítették meg. Olyan trófea az, amelyet egy autoriter vezető valószínűleg szívesen mutogat odahaza.

De ezen felül az égvilágon semmit sem tud felmutatni. Egyetlen követelése nem teljesült, az ukrán támogatás ügyében többé nem vétózhat. Viszont Magyarország nem jut hozzá a befagyasztott alapokhoz, és ez is igen fontos eredmény. Az hiba volt, hogy a Bizottság a múlt év végén megpróbálta 10 milliárddal lépre csalni Orbánt. Előbb reformálja meg a rendszerét, utána kaphatja meg a pénzt.

Hogy a végén feltette a kezét, az két, objektív tényezőn múlhatott: a 26-ok nélküle is meg tudták volna szervezni a segítséget, illetve a csúcs előtt felsorakoztatták, hogy mi mindennel tudják jobb belátásra bírni. Ha folyton homokot próbál szórni a gépezetbe, akkor nem számíthat kedvező elbírálásra olyan kérdésekben, amelyek Magyarországnak fontosak.

 

Spiegel

 

A magyar vezető letette a fegyvert, noha úgy látszott, hogy nagy botrány lesz. Ám meglepően gyorsan fejet hajtott, a végén mindenki magára hagyta. Az előzetes egyeztetésen – jelentették diplomaták – választás elé állították: vagy megszavazza a módosított költségvetést, valamint az ukrán mentőövet, vagy súlyos következmények várnak rá.

Hat héten át sakkban tartotta az EU-t. Csak miatta hívták össze az egész tanácskozást, de az előjelek még az utolsó este is igen kedvezőtlenek voltak. Ám másfél órányi erős masszírozás után térdre rogyott. Sem Fico, sem Meloni nem kívánt mellé állni. Ritkán szorul egy ország ilyen mértékben a sarokba.

Szemtanúk arról számoltak be, hogy hiába rutinos és kőkemény tárgyalófél Orbán, mind inkább belegabalyodott a dologba. Újabb és újabb érvekkel hozakodott elő, hogy miért nem szavazhatja meg az 50 milliárdot. Ám a végén nyilvánvalóan rájött, hogy túlfeszítette a húrt. Ezúttal ugyanis nem a kisebbségekkel szembeni diszkrimináció, a sajtó uniformizálása vagy a korrupció volt a téma, hanem az, mi lesz az európai biztonsággal.

 

Neue Zürcher Zeitung

 

Nem jött be Orbán blöffje, ám ettől még Brüsszelnek el kell döntenie, mitévő legyen a politikushoz hasonló figurákkal, akik blokkolnak. A kormányfő túlspilázta, az egységfront töretlen maradt vele szemben. Ő pedig realistaként bedobta a lapjait. Ám ettől még marad a kérdés, hogy miként viszonyuljon hozzá az EU. Hiszen módszeresen szabotálja az Unió és a NATO legfőbb biztonságpolitikai célkitűzését, azt, hogy megakadályozza az orosz sikert Ukrajnában.

Tudatosan és provokatívan helyezkedik szembe a többiekkel. Odahaza kifizetődik számára ez a „Dávid Góliát ellen”-narratíva. De nem csupán a hatalom foglalkoztatja. Abban reménykedik, hogy Európa jobbra csúszik. És ha Trump is győz, akkor Magyarország már nem lesz kívülálló.

Nem szabad, hogy egy jövőbeli Orbán, aki jöhet bármelyik tagállamból, megtorpedózhassa a közösség stratégiai külpolitikai céljait. Ehhez a nagy tagoknak át kell venniük a vezetést és szövetségeket kell létrehozniuk más tagországokkal. A feladat a németekre, franciákra és a lengyelekre hárul. Ám mivel a belpolitika erősen leköti őket, ez inkább csak ájtatos kívánságként hangzik. Viszont mi az alternatíva?

 

Süddeutsche Zeitung

 

Orbán elment a falig, miután már oly gyakran keresztbe feküdt az EU-ban, de ennyire még sosem volt magányos. Egyszerűen elkalkulálta magát. Ám abban bízik, hogy hosszabb távon mégiscsak ő kerekedett felül. A tét azonban hatalmas volt: mennyire sorakozik fel Európa Ukrajna mögött, mennyire védi meg a saját biztonságát.

Brüsszelben taktikázott, ám emögött – vallják hozzáértők – stratégia húzódik meg, mivel a miniszterelnök a jobboldali-populista, nacionalista hullám vezérének tekinti magát, és arra számít, hogy az idén befuthat. Mert azt tudja, hogy Magyarország jelentősége mekkora, ám reméli, hogy teret nyer az ideológiája, és így ő belátható időn belül a politikai közepet testesíti meg, nem pedig a szélsőjobbot.

 

Süddeutsche Zeitung

 

Orbán meghajolt a 26-ok akarata előtt, bár előtte még azt közölte, hogy nem hagyja magát megzsarolni. Amit elért, az mindössze annyi, hogy a közös közleménybe belefoglalták: a függőben lévő 20 milliárd eurót nem lehet nyomásgyakorlásra felhasználni, át kell utalni, amint a magyar fél teljesíti a feltételeket. Attól azonban a kormányfő még messze van. Egyébiránt, hogy mivel bírták jobb belátásra, azt a német kancellár nem volt hajlandó nyilvánosságra hozni. Csak annyit árult el, hogy nincs semmiféle titkos záradék.

 

Die Presse

 

Az EU megpuhította Orbánt, az ülés még el sem kezdődött, amikor már elérte a célját a találkozó: a reggeli megbeszélésen az ötök másfél óra alatt rávették a politikust, hogy álljon be szépen a sorba. Michel egyértelművé tette, hogy megjárja, ha a többiek kénytelenek kerülő úton megszervezni az ukrán segélyt.

A visszakozás annyiban különleges, mert az eltelt hónapokban az államérdek rangjára emelte a kérdést. Ám most ő és a tanácsadói is igyekeztek kedvező színben feltüntetni a vereséget. Az azonban csupán kitaláció, hogy a magyarok pénze az ukránokhoz került volna. Az pedig egyszerűen nem igaz, hogy ellenőrző mechanizmus létrehozásában állapodtak volna meg az ukrán szubvenció felülvizsgálatára.  

 

Die Presse

 

Orbán becsomagolta a pávajelmezt, a tánc ezúttal elmaradt. Mert tudván tudta, hogy Ukrajna ügyében nem kerekedhet felül, ezért sutba vágta a vétót. A populizmus nagy mestere azonban úgy gondolja, hogy az európai és az amerikai választások után jobb időket fog megélni. De Brüsszelben nem is volt alkalma, hogy a sajtó előtt bemutassa híres tánctudását.

Teljes mértékben kudarcot vallott, az ukránok hozzájutnak a pénzhez, méghozzá az EU-költségvetésből, Orbán viszont később sem villanthatja meg pávatollazatát. És ha minden igaz, ezért még csak meg sem kenték a többiek. Viszont ha arra utazott, hogy lejárassa az Uniót, akkor az sikerült, hála a hetekig tartó huzavonának a magyar vétó körül.

A nemzeti-populista keresztapa szerepét azonban nem lehet tőle elvitatni. A két szélsőjobbos frakció egyaránt a kegyeit keresi Strasbourgban. De ha nem jönnek be a jobboldali előretörés reményei, akkor is bőven lesz alkalom a pávatáncra az elkövetkező években. Orbán így vagy úgy, de megmarad az EU-nak. A Fidesz 14 évi uralma után a magyar demokrácia csaknem pont olyan makulátlan, mint a török.

 

BBC

 

Orbán már kiválasztotta, milyen terepen vívja meg a következő csörtét az EU-val: felkarolta a gazdák ügyét. A támogatások visszaállítását követelő termelők ugyanis befolyásolhatják az európai választásokat. Ez már a politikus régi formája, hiszen kiadja a csatakiáltást a csapatainak, a szárnysegédek általában már korábban bedobják a témát, majd a miniszterek és a közeli sajtóorgánumok addig szajkózzák a jelszót, amíg a végén a közvélemény már kívülről fújja.

Brüsszelből ugyanakkor azzal távozott, hogy ő nyert, mert a magyarok pénzét nem kaphatják meg az ukránok. Valójában azonban igencsak alább adta az eredeti álláspontjához képest. Egyébiránt a kijelentés igazságtartalma kétséges, hiszen a magyar befizetések is bekerülnek a közös brüsszeli kalapba.

 

Le Monde

 

Orbán nem veheti sértésnek, de az európai közvélemény továbbra is többé-kevésbé támogatja Ukrajnát – írja Brüsszelből Phillippe Ricard, bár szerinte a tegnapi európai pszichodráma sokkal keményebbnek ígérkezett. Az elején hatalmas nyomás nehezedett az illiberális magyar vezetőre, aki magára maradt, de a tanácskozás közeledtével még semmi sem utalt rá, hogy engedni fog.

A budapesti erős ember mestere annak, hogy megzsarolja partnereit és így hozzájusson a visszatartott milliárdokhoz. Csakhogy Ukrajna kapcsán szembement a földrész közvéleményével, ideértve az oroszellenes szankciókat, valamint az energiaellátás kérdését is.

Tara Varma, a washingtoni Brookings Intézet vendégkutatója azt mondja, erkölcsi és katonai kudarc volna magára hagyni Kijevet, amikor annak lakosságát nap mint nap orosz támadások érik. Ugyanakkor az európaiak számára a háború létkérdés, Amerika ellenben inkább biztonsági problémának tekinti.

Viszont egyértelmű, hogy itt két rendszer küzd egymással: a demokrácia, illetve a kvázi totalitárius, fasiszta, neoimperialista rezsim – jegyzi meg Thierry Chopen a Delors-intézettől. Putyin pont az ellenkezőjére törekszik, mint amit az európaiak akarnak: liberális demokráciát, továbbá azt, hogy mindenki tartsa tiszteletben a nemzetközi normákat és az országok szuverenitását.

De ettől még adódhatnak súlyos gondok a demokratikus rendszerekben is, lásd Szlovákiát és Hollandiát.

 

Reuters

 

Az amerikai törvényhozás mindkét pártjának képviselői arra szólították fel a magyar miniszterelnököt, hogy az Országgyűlés haladéktanul iktassa törvénybe Svédország NATO-felvételét. A Szenátus NATO megfigyelő csoportjának republikánus társelnöke, valamint egy demokrata kollégája egyaránt sürgette, hogy a Fidesz-kormány azonnal módosítsa a hozzáállását.

A felsőház Külügyi Bizottságának egyik kormánypárti tagja, Ben Cardin kijelentette: mélyen aggasztja, hogy merre tart a magyar vezetés, hiszen egészen mostanáig gátolta Ukrajna megsegítését, valamint a NATO bővítését. Kijelentette, hogy ilyet egy szövetséges nem csinál, így felmerül, hogy a magyar állam mennyire lehet része a vízummentességi programnak.

2024. február 2.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Orbán hanyatlása

A miniszterelnökre az elmúlt évtized leggyengébb választási eredménye vár. Ennek következménye lesz európai szinten is, ahol >

Tovább

Putyin fél a vereségtől

Erre utal, hogy menesztette a védelmi miniszterét. Azaz az elnök pozíciója korántsem annyira erős, ahogyan azt >

Tovább

Magyar Péter személyében egy újonc száll szembe Orbán Viktorral

A magyar miniszterelnöknek idáig sok oka nem volt az aggodalomra a belpolitikában, de ez most változik. >

Tovább

Vágyakozás Trump után

A legtöbb országban hideglelést kapnak a politikusok, ha arra gondolnak, hogy visszatérhet Trump, ezzel szemben Orbán >

Tovább

Hszi rideg és számító

A Times vezércikke arra figyelmezteti a magyar és a szerb vezetést, hogy ne ugorjanak be a >

Tovább

Nincs hadüzenet

E cikk előbbi húszvalahány sora arról szól, választások előtt egy hónappal miről beszél a magyar pártpolitika. >

Tovább

Magyarország Kína legnyilvánvalóbb gyalogja az Unióban

A történelmi látogatás megpecsételi, hogy Orbán Peking kulcsszövetségese lett a nyugatról kelet felé vezető úton. Az >

Tovább

Az unió reálpolitikája alááshatja a demokráciát és az emberi jogokat

Európa azzal büszkélkedik, hogy példát mutat demokráciából, ám pont az ellenkezője az igaz, mivel korrupt rezsimeket >

Tovább

Tökéletesen álcázza magát az olasz miniszterelnök

Elfogadtatta magát az európai politikai középpel, holott tovább emelkedik az államadósság és ezzel egy új pénzügyi >

Tovább

Putyin és segítőkész baráti

Mivel a NATO 25 éve bombázta a belgrádi kínai nagykövetséget, Hszi Szerbiából azt a geopolitikai üzenetet >

Tovább

Orbán nagyotmondása a délszláv háborúba való magyar beavatkozás visszautasításáról

Mi történhetett hát? Máig hitelesen meg nem erősített hír szerint Clinton valóban felhívta Orbánt, valószínűleg valamikor >

Tovább

Ezreket mozgósított Debrecenben, a kormány egyik erődjében Orbán mind erősebb kihívója

Ekkora megmozdulás nem megszokott dolog vidéken. Maga a fő szervező úgy értékelte, hogy ilyen nagy demonstráció >

Tovább