2024. május 2. csütörtök
Ma Zsigmond, Atanáz névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Vajdasági magyar-magyar szótár

Remélhetőleg segítségével jobban megértjük egymást. >

Tovább

“Hálát adunk, hogy Erdély Romániához tartozik”

„Ordítani Kárpátia koncerteken és hullarészegen üvölteni, dögölj meg büdös zsidó.” Ille István ( Kanadai Magyar Hírlap): >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (18.)

Megőrültem. Ezt már kezdem felfogni, de lehet, hogy csak hülyülök. Tizenöt éve nem engedem Sára lányomnak >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (22.)

Simor Márton a becsületes neve. 1975-ben született. Szegedi szobrász és tanár. Mivel vallom, hogy az emberiség >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (12.)

Zsozsó! Őt szinte mindenki így ismeri. Zentai lány, asszony, akinek vadregényes élete valahol mostanság tisztult le. >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (21.)

Ifjúság Mikor Kolumbusz a zsivajgó partra lépetts követték társai, az ittas tengerészek,szagos szél támadt s lábához hullt >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (20.)

Mondhatnám azt is, gyerekkori pajtások vagyunk, de ez nem igaz, hisz Robi egy tízessel fiatalabb, és >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (1.)

Valamelyik nap a múlt héten megcsörren a telefonom, és Árpád közli velem, hogy 19-év után újra >

Tovább

Újra itt a Napló! - hozzászólások

A Napló újraindulása alkalmából megjelent cikkhez több hozzászólás érkezett. Meggyőződésünk, hogy egyes vélemények tájékozatlanságnól fakadnak. Megpróbáltuk közölni >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (13.)

Magamnak ezeket a kérdéseket írtam fel. Olyan emlékeztetőnek, miután vasárnap délután rám csörgött: >

Tovább

Madárdal

Jó magyarnak lenni. Tudom ezt már rég óta, de most szombaton valahogy különösen jó volt, sok >

Tovább

A rikkancs ismét jelenti (8.)

Ma egy könyvről szeretnék szólni. Ez a gondolat már vagy fél éve érik bennem, de most, >

Tovább

Napi ajánló

Orbán politikai vírusa

Orbán politikai vírusa

Orbán egy évtizede keményen kézben tartja az országot. Ám most azt szeretné, hogy ne derüljön ki: rosszul reagált a ragályra. Még fontosabb számára, hogy időt nyerjen. Ezért uszít, ily módon elterelve a figyelmet a rengeteg áldozatról, akinek a haláláért ő a felelős. De a fő célpont Brüsszel, noha igyekszik megzabolázni a nyilvánosság is. Tehát a szabadon facebook-ozó polgárokat, a civil szervezeteket, az ellenzéki pártokat. Mindazokat, akik egyelőre kívül esnek a hivatalos sajtón. És a nagy csapás csak ezután jön, csak az kérdés, mikor.

Orbánnak, az önjelölt diktátornak könnyű dolga van az EU-val  és az új szükségállapot törvény csupán hab a tortán hatalmi törekvései szempontjából. Ezúttal azonban nem segít, ha az európai fővárosokban megkongatják a vészharangokat. Ezt a CEU egyik volt professzora írja, de álnéven, mert fél a megtorlástól. Mint kifejti, a magyar kormányfő pontosan tudja, hogy minden uniós büntetést úgy állíthat be: az támadás ellene, illetve az ország hazafias védelme ellen, a koronavírussal vívott csatában. Azzal is tisztában van, hogy az európai partnerek látják: túszul ejtette a magyar népet. Továbbá, hogy a járványért idehaza a leggyengébbeken és a legsérülékenyebben veri el a port – Brüsszelre hivatkozva.

Nem az egyeduralmat akarja megszerezni, az már megvan neki. Az EU-nak kíván károkat okozni, ezért igyekszik orosz mintára befagyott viszályt teremteni, hogy ily módon próbára tegye a közösség még megmaradt védekező mechanizmusait. Politikai vírust indított útjára, és megvan győződve arról, hogy a világ nem tud mit kezdeni sem vele, sem az általa terjesztett betegséggel.

De ha az unió netán most diplomáciai úton tiltakozna is, akkor sem történik semmi. Orbán egy évtizede keményen kézben tartja az országot. Ám most azt szeretné, hogy ne derüljön ki: rosszul reagált a ragályra. Még fontosabb számára, hogy időt nyerjen. Ezért uszít, ily módon elterelve a figyelmet a rengeteg áldozatról, akinek a haláláért ő a felelős. De a fő célpont Brüsszel, noha igyekszik megzabolázni a nyilvánosság is. Tehát a szabadon facebook-ozó polgárokat, a civil szervezeteket, az ellenzéki pártokat. Mindazokat, akik egyelőre kívül esnek a hivatalos sajtón. És a nagy csapás csak ezután jön, csak az kérdés, mikor.

Magyarország mély, sötét és ismeretlen vizeken hajózik, mert a hatalom elbaltázta, amikor tennie kellett volna a kórokozó közeledtével. A migránsokra próbálta kenni a bajt, hazudott, viszont megtiltotta a kórházaknak, az ápolószemélyzetnek, hogy nyilatkozzanak, már az új törvény elfogadása előtt is. Nem végeznek tesztet, ezért a fertőzöttek megfelelő diagnózis nélkül halnak meg, így nem rontják a statisztikát.

Lehetetlen ellenőrizni a számokat, amelyeket a kormány közzé tesz az orvosokról és a megbetegedettekről. A hatalom egyáltalán nem készült fel a járványra, erről azonban a hivatalos propaganda fülsiketítően hallgat. Ám ez az embereket nem érdekli. Az ország északnyugati részét már előzőleg is voltak olyan falvak, ahol a lakosoknak egyszerűen nem volt mit enniük, mert a hozzátartozóik elvesztették az állásukat. Orbán azonban az unióban utolsóként szánta rá magát az állástalanok még oly csekélyke támogatására is, mert a jelszó az volt: „aki nem dolgozik, az nem kaphat pénzt”.

A nagy kormányos, aki állítólag ellenőrzés alatt tartja a „migránsvírust”, nap mint nap azt szajkózza a tévében, hogy az ellenzék, és mindenki más, aki nem ért egyet vele, az egytől egyik járványgerjesztő áruló, az EU és Soros titkos, világméretű összeesküvésének részeként. Ami megint magyarázza, hogy Brüsszel miért támad újra meg újra. Csak úgy mellékesen: ha ennyire uralja a helyzetet, akkor minek neki a felhatalmazási törvény?

Orbánnak csupán egészen jelképes kompromisszumba kell belemennie, cserében sokmilliárd eurót zsebelhet be és elnyeri európai barátai jóváhagyását, noha közben nem kell szűkítenie teljhatalmát vagy engedélyeznie a szabad sajtót. Nem is kell kérnie a pénzt, az minden ellenőrzés nélkül befolyik hozzá. Máris felelevenítette több kedvenc építési tervét, miközben ujjal mutogat Brüsszelre, mondván, hogy az nem segít. Kim Dzsong Un szokott így zsarolni.

Orbán egyesítette a nyugatot és a keletet: politikai rendszere csak a ballibek szemében diktatúra, a barátok egyszerűen csak illiberalizmusnak hívják, ami vicc. Miközben az uniós források nélkül nem tudna így bánni az országgal. Az EU nyilatkozhat üptre-főre, a Néppárt kizárhatja a Fideszt, úgysem történik semmi. Még akkor sem, ha megvonják az ország szavazati jogát az EU-ban.  Az egyetlen, amivel esetleg jobb belátásra lehet kényszeríteni, az az, ha visszafogják a szubvenciókat. Idehaza ugyanis meg kell vennie a tettestársak jóindulatát, és ahhoz nem elég az, amit a magyar gazdaság megtermel.

De persze az anyagi eszközök visszafogása is csak rövidtávon hat, már ha egyáltalán. Hiszen gondoskodott a védelméről. Erre szolgál a TEK, a sajtóbirodalom, az igazságszolgáltatás totális kontrollja. A szemében az EU képmutató, ostoba és fogatlan, és nagy súlyt fektet arra, hogy ennek nyilvánosan hangot is adjon, de anélkül, hogy Brüsszel abból bármiféle következtetést levonna.

A szükségállapot törvény csak apró trükk, ám az unió szemszögéből az egész szervezet jövője forog kockán. Sőt, Magyarország meg is pecsételi azt, ha a német autóipar nem képes lemondani a magyar üzemekből előállított profitról, ha Merkel, a CDU-CSU és az Néppárt nem tud kibontakozni Orbán öleléséből, és ha az EU nem tudja megmutatni, hogy a szavak mögött tettek vannak. Hiszen akkor ki bízna meg egy olyan szervezetben, amelyet megfej egy mini autokrata, és közben szembemegy a közös politikával. Szélsőjobbos ideológiával mérgezi a nyilvánosságot. Orbán minden brüsszeli intézkedést a nyomásgyakorlásra használ fel.

A miniszterelnök könnyen túljár a jóindulatú unió eszén, hogy a nép nevében keresztülvigye a saját akaratát. Az EU nem szeretné a magyar népet megbüntetni oly módon, hogy kevesebb anyagi eszközt küld Orbánnak és a cimboráinak, esetleg kirakná az országot a szervezetből. Valójában a kormányfő az, aki miatt szenvednek és meghalnak a magyarok. Az emberek a túszai, de csakis a saját érdekeit nézi. A kérdés ezek után az, be lehet-e vetni a meglévő ellenszereket az unió önjelölt önkényura ellen?

Die Zeit/Szelestey Lajos

 

https://www.zeit.de/politik/ausland/2020-04/viktor-orban-corona-krise-ungarn-notstandsgesetz/komplettansicht

 

2020. április 13.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Az EU új keleti bővítése győzelmet jelentene Putyin felett

A Spiegel szerzője, Michael Sauga szerint manapság teljes az egyetértés az ügyben, hogy a 20 évvel >

Tovább

A Macron-momentum

Európa sokféle nehézséggel szembesül, de ezek alapvető oka, hogy nincsenek megfelelő vezetői, ezért úgy tűnik, hogy >

Tovább

Ukrajna győzni fog

Ennek a háborúnak tehát mindenképpen Putyin Oroszországa lesz a vesztese. Vele együtt veszít azonban Orbán Magyarországa >

Tovább

Autógyáraktól rendőrökig: Hogyan terjeszti ki Kína befolyását Magyarországon

Kína egyre növeli befolyását Magyarországon, kezdve a rendőrjárőröktől az autógyárakig. Hogy Peking nyomul, abban nincs semmi >

Tovább

Hány tonnát nyom Európa

20 éve politikai szempontból különösen fontos volt, hogy Magyarország és Lengyelország bekerüljön az EU-ba, ma viszont >

Tovább

A befejezetlen projekt

Hatalmas sikernek bizonyult az Unió keleti bővítése, mert az azóta eltelt időben a korábbi választóvonal mindkét >

Tovább

Időkapu

Lehetséges, hogy kisebb Ukrajna lesz, de hogy ez az Ukrajna Európa részévé válik és szemben fog >

Tovább

Ha Horthy Miklós lehetett tengernagy hadiflotta nélkül!

Orbán Viktor vendégül látja Trump híveit, mert az elnök újraválasztásában reménykedik. A CPAC rendezvényére egész Európából >

Tovább

Von der Leyen ismétel, vagy?

Az Economist úgy ítéli meg, hogy von der Leyen nagy esélyes ugyan, mégsem lesz könnyű elérnie, >

Tovább

A Fico-kormány átneveli a közmédiát

A populista-nacionalista szlovák kormány neki kezes intézményre akarja lecserélni a közmédiát. Már elfogadta az erre vonatkozó >

Tovább

Nehogy tragikus hős legyen

Míg a kérdésén gondolkodtam, „Hogy bírod lelkileg ezt a sok valóságot a fejedben?”, ő már válaszolt >

Tovább

Politikai válság Horvátországban

Paul Lendvai azt írja a horvát választás után, hogy a zágrábi politikában jelenleg minden elképzelhető. Válság >

Tovább