2026. január 16. péntek
Ma Gusztáv, Marcell névnap van.
Alapító: Bódis Gábor & Németh Árpád (MCMXC)

Fiók

Felhasználónév:

Jelszó:

Legnépszerűbb

Végre egy örömhír: a kvótareferendumon a határon túli magyar állampolgárok is részt vehetnek

És ez még jobb: akinek nincs magyarországi lakcíme, levélben adhatja le szavazatát. >

Tovább

Egy „Széchenyi-idézet” nyomában

„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek >

Tovább

Szeles Mónika exkluzív

1986-ban Mónika valahol Dél-Amerikában megnyerte a korosztályos világbajnokságot, s amikor hazajött, akkor készítettem vele ezt >

Tovább

Európa, a vén kurva

E sorok írójának csak az a törté­nelmi tapasztalat jutott osztályrészéül, hogy hintalovazás közben hallgassa végig az >

Tovább

The Orbán family’s enrichment with a little government help

„Azt hiszem elképednénk a jelenlegi magyar miniszterelnök korrumpáltságának mélységétől.” Hungarian Spectrum: >

Tovább

Churchill és Bódis békés szivarozása helyett jaltai konferencia

Tulajdonképpen egy farsangi szivarozáson kellett volna találkoznia a krími félszigeten Churchillnek és Bódisnak 1945 februárjában – >

Tovább

A gyertyák csonkig égnek

„Az ember lassan öregszik meg: először az élethez és az emberekhez való kedve öregszik.” Márai Sándor >

Tovább

Egyik gyakornokunk szülinapját ünnepeltük

A bohókás ünnepeltet a kezében tartott tábláról lehet felismerni, amelyik egyben az életkorát is jelzi. Még fiatal, >

Tovább

A kiválasztott nép ilyennek látja Európát

Spitzertől: >

Tovább

A Napló Naplója

Kissé élcelődve azt meséltük, hogy minden a Magyarzó Pistike bálján kezdődött, amikor Árpád a söntésnél találkozott >

Tovább

A fehér kabát

Gabor,I like your white coat.Your pal,Tony Curtis >

Tovább

Szeretet

Amíg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ, és vonalakat karcolt az autó >

Tovább

Napi ajánló

Csodálatos dolog történelmet élni ilyen vezetővel

Bódis Gábor
Bódis Gábor

„Nem arról van szó tehát, hogy a hangos hülyék elviszik a show-t, hanem arról, hogy a politikailag aktív magyar társadalom többségét képező hangos és csöndes hülyék végre rátaláltak a megfelelő miniszterelnökre.”  Para-Kovács Imre blogjából (Amerikai Népszava):

(…) „M. Gitta szerint: „Csodálatos dolog történelmet élni ilyen vezetővel! Bárcsak megélhették volna szüleink, akiktől ellopták az életüket… hiszem, hogy most „odafönt” ők is örülnek! Imádkozom, hogy sokáig építhesse gyermekeim és unokáim jövőjét! Isten Áldja!”

„Ez a bejegyzés nem a kivétel Orbán Viktor Facebook-oldalán, hanem a szabály.”

„Ha azonban azzal vigasztalnánk magunkat, hogy a csápolók eltakarják a vezér szeme elől a valóságot, magunkat csapnánk be: a csápolók a valóság, és hátul alig állnak néhányan, akik ugyan fintorognak, pikírt megjegyzésekkel fűszerezik az ajnárt és az alélt rajongást, azonban a jegybevételt nem ők képezik, ha finoman akarok fogalmazni.”

„Cs. Lili: „Kedves Miniszterelnökünk! A mai tusványosi beszédét biztosan tanítani fogják. Végre kaptunk egy világosan érthető, értelmezhető magyarázatot arra, hogy a mi felhatalmazásunkból regnáló Kormány mit, miért tesz! Önmagában az összefoglaló egy kiváló szellemi teljesítmény volt, a tartalmával megvilágította a cselekedetek mögött húzódó megfontolásokat és szándékokat, és retorikailag a politikai beszéd műfajának kiemelkedő példáját nyújtotta. Így beszél egy a nemzetéért, a rábízott nyájért, az önmaga becsületéért is felelős államférfi. Úgy tűnik az 50. születésnap jót tett Önnek!”

„Nem arról van szó tehát, hogy a hangos hülyék elviszik a show-t, hanem arról, hogy a politikailag aktív magyar társadalom többségét képező hangos és csöndes hülyék végre rátaláltak a megfelelő miniszterelnökre, akihez ragaszkodnak, és aki megvalósítja álmaikat. Figyelem: megvalósítja, és nem azt hazudja, hogy megvalósítja!”

„Ezek az emberek ugyanis nem gazdasági fellendülést, modern Magyarországot, működő hazát, szabadságot vagy európai gondolkodásmódot szeretnének, nem prosperitásról, fejlődésről vagy működő országról álmodnak, hanem valakiről, aki ezeket értelmezi, elmeséli, fogyaszthatóvá hazudja nekik, amitől úgy érezhetik, hogy részesei annak, ami van, mert ami van, azt úgysem értik, de az élmény megfizethetetlen.” (…)

 

2013. július 29.
Küldje tovább ezt a cikket.

Kommentek

Ehhez a cikkhez még nem fűztek megjegyzést.

Komment írásához be kell jelentkeznie.

Legfrissebb

Mi mindenre lenne jogunk?

A mindennapi életnek szinte egyetlen területe sincs, ahol nem történtek emberi jogi- és nemzeti közösségi és >

Tovább

Az író, mint kellemetlen tanú

Időben jelezte a katasztrófát, amikor az még nem tűnt fel. Sajnálkozna, hogy az én városom is >

Tovább

VMDK: Az autokratikus hatalom „technikai magyarázatokkal” megalázza az Európai Parlament küldöttségét

Különösen aggasztó Kovács Elvira és a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) szerepe, amely ebben a helyzetben is >

Tovább

2025-ben a nemzeti kisebbségek ellen 79 jogsértés került nyilvánosságra!

Az apja önös, megalkuvó, a Szerb Haladó Pártot (SNS) kiszolgáló politikáját folytató junior Pásztor nyilatkozataiból azt >

Tovább

A legfontosabb fokmérő: a nemzetiségek számának alakulása

Az elvándorlás azt jelenti, hogy a lakosság elégedetlen a helyzetével és az életkörülményekkel, a leépült falvak >

Tovább

Ki sem merjük mondani, hogy nem ilyen kapitalizmust akartunk

A szabadságról naivan ábrándozó értelmiség rossz lelkiismerettel veszi tudomásul, hogy miféle torzszülöttet ajnározott. Mindez különösen megmutatkozik >

Tovább

VMDK: Pásztorék nem susmákolni, hanem sumákolni szoktak

Világosan ki kell mondani, hogy a jelenlegi politikai helyzetben a VMSZ nem a vajdasági magyarság érdekeit >

Tovább

Szerbiában a nemzeti kisebbségek helyzetének alakulása senkit nem érdekel

Az újvidéki Mária Neve-templom egyik északi oldalsó bejáratának 2026. január 8-án éjszaka történt felgyújtása különös élességgel >

Tovább

Mindez egy sci-fi regényre emlékeztet

A „békepárti” Trumpnak fáj a foga Kanadára. Miután december 25-én különmegbízottat nevezett ki a Grönlanddal kapcsolatos >

Tovább

TEMPLOM (FEL)GYÚJTÁS

A VMSZ rendre azt üzeni, hogy a nemzeti alapú jogsértéseknek nincs hatásuk a magyar–szerb kapcsolatokra. Másképpen >

Tovább

PÁRTRENDEZVÉNY VAGY STRATÉGIAALKOTÁS?

A tanulság keserű, de világos. Ne a párt, hanem az MNT és a szakma irányítson. Ne >

Tovább

A vajdasági magyarság ezer sebből vérzik, nem kellenek új sebek

A kisebbségi polgárok nem a Fideszt, hanem Orbán Viktor személyét dicsérik. Miért? Erre voltam kíváncsi. A >

Tovább